ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Школярів в "ДНР" навчатимуть історії України під редакцією бойовиків

На Донбас з Росії привезли підручники з "виправленою" історією
Depo.
6 липня 2015 19:53
ФОТО: depo.ua

Проросійські терористи на Донбасі переписують підручники з історії України. У них не буде ні слова про радянські репресії і Голодомор, які організував тиран - Йосип Сталін.

Як передає Донбас.depo.ua з посиланням на ZN.UA, бойовики намагаються поглибити розкол в Україні, змінивши навчальну програму.

Дітей в захоплених містах замість української мови та літератури будуть вчити всьому російському. Крім того, у новому курсі історії під редакцією терористів мова піде тільки про історію Донбасу починаючи з часів індустріалізації. Про більш давню історію регіону дітям не скажуть жодного слова.

Підручники з переписаною історією прибули на захоплені терористами території з останнім так званим "гуманітарним конвоєм" з Росії. У них немає згадок про терор СРСР за часів правління Сталіна, не розповідається про штучно організований Кремлем Голодомор 1932-1932 років, так само як про надзвичайну жорстокість на східному фронті у Другій світовій війні.

Однак в Донецьку є ті, хто радіє таким маніпуляціям історичними фактами. "Ми відвернулися на 180 градусів від 80-х років, коли ми були частиною СРСР. З початком незалежності Київ вирішив, що він центр цивілізації і ігнорував в навчальному плані той факт, що ми були частиною Росії. У школах занадто багато приділяли уваги Західної України , а про нас на сході згадували лише епізодично. Це була проблема, яку потрібно було вирішити", - сказав журналістам вчитель історії Донецького педагогічного коледжу Олександр Іванович.