Шкіряк: Донбас доведеться звільняти самостійно і без миротворців

Радник глави Міністерства внутрішніх справ Зорян Шкіряк заявив, що звільнити окуповані території на Донбасі українській владі доведеться самостійно, а не за допомогою миротворчої місії ООН

Depo.
25 вересня 2017 23:30
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Донбас, про це він повідомив в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Для мене немає роздільних понять "деоккупация" або "реінтеграція". Для мене спочатку повинна пройти деоккупация, а потім пройти реінтеграція. І, безумовно, у зв'язку з цим, особисто я хотів би трактувати це як свою точку зору, у мене дещо інша позиція, я більше схиляюся до хорватського сценарія. На жаль, я чомусь впевнений, що нам доведеться звільняти цю територію, і звільняти її власними силами. Дай бог, щоб я помилявся і все ж миротворці увійшли. Але через те, що бачу особисто я, це зробити досить складно", - сказав він.

На його думку, введення миротворчої місії допоможе прискорити процес виведення російських військ, проте може перешкодити посилення РФ своїх кордонів.

"Це той варіант (введення миротворчої місії ООН, - ред.), який прийнятний для України. Це той варіант, який тим чи іншим чином може забезпечити швидше звільнення України від російських військ, тобто їх виводу. Але ми також повинні знати іншу сторону медалі, що сьогодні РФ посилює свої кордони, у тому числі посилює їх підрозділами своєї Росгвардії. Функція цих підрозділів також полягає у тому, щоб не випускати у разі виходу туди тих бойовиків, які можуть залишати територію України, ховаючись від правосуддя", - додав радник глави МВС.

Президент України Петро Порошенко впевнений, що миротворча місія ООН на Донбасі розміститься на всій території і перегородить постачання військ і зброї бойовикам.

Нагадаємо, НАТО підтримує ідею відправки миротворців ООН в Україну.

Головна умова України до введення миротворців, щоб мандат місії покривав усю окуповану територію, включаючи українсько-російський державний кордон.

За словами президента України Петра Порошенка під час Генасамблеї ООН, миротворці потрібні для того, щоб не заморозити конфлікт на Донбасі, і цю ідею підтримує не тільки Україна, а й велика кількість країн – членів ООН.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас