Що робити переселенцям, квартири яких відібрали в "ЛНР" і "ДНР": Поясняє правозахисниця

Переселенці за окупованого Донбасу, квартири яких відібрали в "ЛНР" і "ДНР", можуть повідомляти про це українським правоохоронцям - у поліцію і прокуратуру. 

Ольга Коновалова

Координатор з адвокації благодійного фонду "Право на захист" Еліна Шишкіна зазначає, що зібрані факти про незаконне заволодіння майном Україна буде використовувати як підтвердження незаконних дій Росії в міжнародних судах, передає Depo.Донбас з посиланням на телеканал "Дім".

Вона пояснила, що згідно з українським законодавством, люди, майно яких залишилося на тимчасово окупованих територіях, все одно є його власниками.

Виняток становлять лише ті випадки, коли власник сам зробив якісь юридичні дії по відношенню до свого житла - продав його, передав або обміняв. При цьому договір, наприклад, купівлі-продажу повинен бути зареєстрований на підконтрольною українському уряду території.

"Якщо по відношенню до цього майна здійснюються протиправні, незаконні дії - а такими як раз і є експропріація і ті всі документи, які видають окупаційна влада, - то власники мають право звертатися до правоохоронних органів із заявами про злочин і представляти факти і докази, які свідчать про те, що їх майно було експропрійовано ", - сказала Шишкіна.

Також звернення в правоохоронні органи дасть можливість повернути своє житло після деокупацію непідконтрольних Україні територій. При цьому люди, які на той момент можливо будуть проживати в відібраних будинках або квартирах, будуть змушені їх покинути.

"Ці люди повинні усвідомлювати, що, коли повернуться реальні власники, вони повинні будуть звільнити це майно. Якщо це буде шкодити, наприклад, пошкоджено майно, можливо, потрібно буде ще компенсувати власнику збитки ", - підкреслила Шишкіна.

Нагадаємо, в Донецьку влада "ДНР" вже роздала сім'ям бойовиків "безхозні квартири".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас