ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Волонтер з Донбасу розповіла, що і як можна провезти з Донецька до Волновахи через КПП

Активістка розповіла, як найкраще проїхати через контрольно-пропускний пункт "Гуково" і потрапити з Донецька до Волновахи чи Маріуполь
Depo.
27 червня 2015 00:20
ФОТО: depo.ua

Про це розповіла волонтерка Ольга Коссе волонтерської організації "Відповідальні громадяни", поідомляє Донбас.depo.ua з посиланням на "Інформатор".

За її словами, вирішивши їхати до Маріуполя або Волновахи на машині, ви ризикуєте витратити 10 годин на дорогу, тільки в одну сторону. Повернутися в продовж дня, ви не встигнете. Щоб дістатися швидше, спочатку вам треба буде дійти або доїхати на попутках до блокпоста біля Новотроїцького. Потім попроситися в одну з перших машин, що стоять в черзі. Водії рідко відмовляють і, як правило, підвозять безкоштовно. На блокпосту "Бугас" потрібно виконати аналогічну процедуру. Тільки тепер, природно, треба знайти водія, який погодитися довезти до потрібного вам міста.

"Я виїхала з водієм з Донецька о 7:30 ранку. О 8:30 ми вже були в черзі перед першим українським блокпостом. За схемою я вирушила далі. О пів на 12 я вже була в Волновасі. А водій тільки до першої години дня перетнув перший блокпост і прямував до "Бугасу". У пів на 5 я вже їхала, через "Бугас" назад у Донецьк, а водій все ще стояв у черзі на виїзд до Волновахи", - говорить активістка-волонтер.

Важливо знати, що без відповідного пропуску, через контрольно-пропускний пункт "Бугас" вам ніхто проїхати не дасть. Ви маєте право на проїзд без черги, якщо в авто є жінка в положенні, інвалід або дитина до п'яти років. Своє право на це вам треба буде ще довести . 

"Близько 40 хвилин я йшла від кінця черги з машин до Новотроїцького блокпоста. Йшла разом з 65 жінкою. Вона пішки йшла з Оленівки - привезла в Докучаєвськ брату ліки", - констатує Ольга Коссе.

Згідно з оновленим 16-го червня тимчасовим порядком в'їзду на непідконтрольну територію і виїзду з неї, лікарські препарати дозволяється провозити через лінію розмежування у кількості не більше 5 упаковок кожного найменування на одну особу. Крім наркотичних чи психотропних речовини.

За словами Ольги, різні товари споживання, за винятком підакцизних, дозволяється провозити на суму не більше 10 тисяч гривень за умови, що вони важать не більше 50 кілограм на одну особу. Продукти харчування для власного вживання можна провозити не більше 50 кілограм на одну особу на суму, що не перевищує 5 тисяч гривень. А особам, які досягли 18-річного віку, дозволено провозити 200 сигарет і 5 літрів пива, або 2 літри вина або 1 літр міцних алкогольних напоїв.