Шахтарі з "ЛНР" і "ДНР" розповіли, як їм важко працювати на заробітках на Росії
Шахтарі з окупованого Донбасу їдуть на заробітки на Росію - в Якутію, куди вербують співробітників на шахти компанії "Колмар", і на шахти у Воркуту
Посередники обіцяють зарплати до 150 тисяч, хороші умови проживання та безпечні умови праці, але реальність ввиявляється дещо інша, повідомляє Донбасский кейс.
Шахтарі розповіли правду, попереджаючи своїх земляків, які думають про трудову міграцію на Росію.
Труднощі на заробітках у Якутії і у Воркуті:
- Текучка персоналу. Черги з тих, хто влаштовується на роботу, за масовістю такі ж, як і на звільнення.
- Труднощі з оформленням. Якщо у вас немає російського паспорта, оформлення документів займе не менше півтора місяця. Людям з українським паспортом доведеться заплатити за трудовий патент! Тому найпростіше влаштуватися на шахту у Воркуті з паспортом РФ.
- У Воркуті роботодавці згортають гуртожитки для шахтарів-вахтовиків. Якщо раніше вони платили по 5-6 тисяч рублів за гуртожиток, то тепер змушені винаймати квартири. Це сильно скорочує суму, яку гірники розраховують привезти після вахти додому.
- Зарплата 100 тисяч, про яку мріють всі, вирушаючи на заробітки на Північ, для багатьох залишається нездійсненною мрією. 60-65 тисяч - це ближче до реальності.
- Найкращі робочі місця з кращою зарплатою віддають "своїм". Не варто розраховувати, не маючи знайомств, з першого разу опинитися на хорошій посаді з високою оплатою. Потрібно бути готовим підніматися кар'єрними сходами з самих низів, незважаючи на досягнення на попередній роботі. Не найкраще ставлення до "гастарбайтерів". Не дивуйтеся, якщо доведеться затримуватися на зайвих півзміни без доплати за переробку.
- Вахту скасували, вахтові не платять. Хочеш працювати - влаштовуйся на постійній основі і раз на півроку приїжджай додому до родини.
Нагадаємо, в "ДНР" вирішили відмовлятися від вугілля марки Г, яке "донецькі" закупають в "ЛНР", ситуація дійшла до такого стану, при якому "кожен виживає як може",.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас