UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Що змінилося на блокпостах з початком ООС

Які зміни відбулися у зв'язку з новим форматом війської операції на Донбасі

Як передає Depo.Донбас, про це повідомляє "Радіо Свобода".

На даний момент кількість внутрішніх блокпостів на Донбасі не змінилася - такі дані поліції. Але їх скорочення - все ж в планах, каже прес-секретар Національної поліції Донецької області Іванна Ященко.

"Зараз є 24 внутрішніх блокпоста в Донецькій області. Ми прийшли до висновку разом з командуванням ООС, що є необхідність в їх скороченні, в зв'язку з недоцільністю деяких з них", - каже Ященко.

Коли починалася ООС, командувач Сергій Наєв і глава Донецької ВЦА Павло Жебрівський анонсували, що частину блокпостів приберуть.

Останній раз їх кількість скоротили кілька місяців тому, каже заступник міністра тимчасово окупованих територій Георгій Тука, і досвід показав, що це на користь.

"Зараз все віддано на штаб Об'єднаних сил. Ми свого часу скорочували (кількість блокпостів - ред.) На Луганщині досить серйозно: ми прибрали 13 внутрішніх блокпостів - і безпеку від цього не постраждала", - сказав Тука.

Багато людей, які часто пересуваються по зоні бойових дій, вважають зменшення кількості внутрішніх блокпостів доцільним. Такої думки і Володимир Єлець, житель прифронтового Торецька. Він каже, що перехід командування порядки в регіоні не посилив.

"Ми моніторимо цю ситуацію, можу сказати, що нічого поки не змінилося. Ніяких нових додаткових перевірок або блокпостів не з'явилося. Місяців зо три тому скоротилася кількість блокпостів. Наш блокпост під містом "Вітерець" скоротили - його зараз немає. Навколо міста все без змін, але неприємностей це населенню не доставляє після введення ООС", - розповідає Єлець.

Організація "Восток-СОС" провела моніторинг ситуації на внутрішніх блокпостах - істотних змін у порядках немає, каже координатор "Восток-СОС" В'ячеслав Лихачов.

"За цей місяць, що була введена ООС, практично нічого не змінилося. Є поодинокі випадки, коли в якийсь населений пункт біля лінії розмежування не пропускали співробітників гуманітарних організацій. Але це було пов'язано з бойовими діями", - розповідає Лихачов.

Зміна формату військової операції не принесла складнощів для місцевого населення, кажуть в "Восток-СОС". І до введення ООС людей не пропускали через блокпости, особливо на лінії зіткнення, якщо йшла активна фаза боїв.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme