Волонтери в ділі: Що за "медичний спецназ" з'явиться в ЗСУ

В Україні створюють "медичний спецназ" за стандартами НАТО, залучивши до процесу волонтерів з багаторічним стажем

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Волонтери в ділі: Що за "медичний спецна…

Фото – Facebook Іллі Лисенка

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію навколо війни на Донбасі. Попри скиглення скептиків, українська армія продовжує модернізуватися і реформуватися. Дійшла черга й до медичного напрямку, який досі перебуває не у найкращому стані. Зокрема, зміни торкнулися медичної евакуації.

Так, 21 вересня на брифінгу Міністерства оборони України було оголошено про створення у Збройних силах України експериментального підрозділу з медичної евакуації, який має запрацювати до червня 2019-го року. Тобто, так званий "медичний спецназ" за стандартами НАТО. І це буде перший етап розвитку системи медичної евакуації Збройних сил України.

Хто не в курсі: за стандартами НАТО впродовж десяти хвилин має надатися взаємна або самодопомога, за годину – перша медична допомога, а за дві години поранений має поступити в руки хірурга. Досягнути цього в українських реаліях планують за допомогою спеціально розробленої схеми.

Читайте також: До НАТО на 60%: Чим Україна хизується перед Альянсом.

В Україні зараз евакуацію поранених в зоні ООС можна сміливо розділити на три етапи:

1. Зазвичай з під вогню в точку відносної безпеки пораненого виносять або на руках, або вивозять підручним транспортом.

2. Далі пораненому надається допомога і його доставляють або до точки сортування/стабілізації, або до польового госпіталю чи задіяної міської лікарні.

3. Потім відбувається перевезення поранених до лікувальних установ МОУ у віддалених від зони ООС містах України, у тому числі авіаційним транспортом.

Нова ж схема передбачає створення 18-ти екіпажів у складі водія, бойового медика та старшого бойового медика, що займатимуться безпосередньо евакуацією поранених з поля бою. Це має розвантажити медичні батальйони і дати лікарям робити свою роботу.

Очолив команду реформаторів системи медичної евакуації волонтер військової медицини на Донбасі, керівник служби найшвидшого порятунку "ASAP Rescue" Ілля Лисенко, відомий як "Хоттабич". Саме під його керівництвом відбувається формування першого експериментального підрозділу.

За словами Лисенка, ця група людей буде своєрідним підрозділом оперативного реагування, яка у будь-який час на своєму транспорті та з необхідним медичним обладнанням буде готова приступити до виконання завдання з медичної евакуації військовослужбовців ЗСУ.

Фото – Facebook Іллі Лисенка

"У нас вже є повне та законне право набирати людей та формувати цей підрозділ. Бажаючі можуть брати відношення з 65-го мобільного госпіталю", – повідомив на згаданому брифінгу Ілля Лисенко.

Таким чином фактично було оголошено відкритий набір і до роботи зі створення ефективних медичних евакуаційних підрозділів ЗСУ можуть приєднатися усі волонтерські і громадські організації. Але є ряд умов: відбиратимуться здебільшого ті, хто пройшов бойові дії як військові, або волонтери, хто працювали на базі волонтерських підрозділів медевакуації і зараз готові призватись до Збройних сил України. Саме так: призватись на військову службу, тому що "медичний спецназ" буде підрозділом ЗСУ.

Читайте також: Як військовий парамедик Ольга Омельчук винайшла КОЛЕСО.

Також можуть зголоситись всі охочі і без досвіду участі в АТО чи ООС, але їм доведеться спочатку пройти відповідне навчання, після чого підписати контракт зі Збройними силами України.

Підготовка необхідного особового складу вже невдовзі розпочнеться на базі 205-го навчального центру в Десні, де працюють профільні вітчизняні фахівці під керівництвом іноземних радників.

Начальник Головного військово-медичного управління полковник медичної служби Ігор Хоменко пообіцяв, що особовий склад підрозділів медевакуації працюватиме за відповідними стандартами і матиме необхідну техніку і обладнання. Зокрема, новим екіпажам пообіцяли виділити спеціалізовані автомобілі марок "Богдан" і "Хаммер" із медичним обладнанням. Також передбачений розвиток усієї системи: її інформаційне забезпечення, зв'язок тощо.

Читайте також: Санітарки для ЗСУ: Хто замінить старі "Таблетки".

А паралельно зі створенням експериментального підрозділу, в Головному військово-медичному управлінні формується відділ медичної евакуації, що дасть можливість забезпечити управління цим процесом на усіх рівнях.

За словами начальника медичної служби Збройних сил України, в подальшому подібні підрозділи будуть створені на базі 66-го,59-го і 61-го мобільного госпіталів.

Як уже зазначалося – все це лише перший етап розвитку системи медичної евакуації Збройних сил України. На другому етапі планується відпрацювати координацію всієї евакуації на оперативно-тактичному рівні: з військових мобільних гостіпалів до медичних закладів третього рівня надання допомоги у міста Харків та Дніпро. А також на стратегічному рівні – з Харкова та Дніпра до військово-медичних клінічних центрів і Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військовий клінічний госпіталь", включно з аероевакуацією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme