Сайдік вважає, що літо-2018 на Донбасі стало найспокійнішим з 2014-го

Спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі стосовно Донбасу Мартін Сайдік вважає, що літо 2018 року на Донбасі стало найспокійнішим з точки зору напруженості збройного конфлікту

Про це він сказав журналістам у середу в Мінську, повідомляє Depo.Донбас із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Хотілося б зазначити, що цього року ми спостерігаємо найспокійніше літо від початку конфлікту", - сказав Сайдік.

За його словами, починаючи з серпня не було зафіксовано загибелі серед цивільного населення, "однак є троє поранених". У зв'язку з цим питання дотримання режиму припинення вогню і загальна ситуація безпеки в зоні конфлікту була в центрі уваги на нинішньому засіданні ТКГ і підгрупи щодо безпеки.

Сайдік також поінформував, що робоча підгрупа з гуманітарних питань продовжила обговорення теми утримуваних осіб, підгрупа з політичних питань - імплементації "формули Штайнмаєра", економічна підгрупа - водопостачання та роботи мобільного зв'язку.

Він підтвердив, що сторони конфлікту на Донбасі домовилися про чергове, "шкільне" перемир'я, яке стало вже 24 перемир'ям на Донбасі, укладеним сторонами з початку конфлікту.

"Контактна група за участю представників ОРДЛО підтверджує повну прихильність безстроковому припиненню вогню у зв'язку з початком навчального року, починаючи з 00.01 29 серпня", - зачитав Сайдік журналістам заяву контактної групи.

Він зазначив, що сторони зобов'язалися вжити всіх необхідних заходів для забезпечення стійкого режиму припинення вогню. "З метою моніторингу, сторони також зобов'язуються забезпечити надійний і безпечний доступ СММ ОБСЄ по всій території України відповідно до її мандату", - додав спецпредставник ОБСЄ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас