Сайдік прокоментував ситуацію з поточним перемир'ям на Донбасі

Спецпредставник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік вважає ефективним поточне перемир'я на Донбасі

Про це Сайдік повідомив в Мінську після завершення переговорів ТКГ, пише Depo.Донбас із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Перемир'я, яке узгодила ТКГ і яке почало діяти 21 липня, продовжує давати плоди. Порівняно з іншими перемир'ями, які оголошувалися раніше, воно є найдієвішим", - сказав Сайдік.

За його словами, через 30 днів після оголошення перемир'я середня кількість порушень режиму припинення вогню залишається значно нижчою, ніж було раніше.

Також, згідно з даними СММ ОБСЄ, від початку перемир'я не було зареєстровано жодної цивільної жертви. "Хоча, на жаль, одна людина дістала поранень", - зауважив Сайдік.

"Це явно доводить важливість прийнятих нами домовленостей про перемир'я", - наголосив спецпредставник ОБСЄ.

Крім того, за його словами, на сьогоднішньому засіданні сторони обговорили підготовку до проведення ремонту моста у Станиці Луганській і погодили подальші необхідні для цього кроки. "Уже завтра сторони через мене обміняються листами про завершення розмінування і готовність розпочати ремонтні роботи, зокрема усунення фортифікаційних споруд. І, до речі, я щойно отримав ці повідомлення від української сторони", - сказав Сайдік.

Робоча група з безпеки, продовжив спецпредставник, обговорила тему поновлення розведення сил і засобів у Золотому й Петровському.

Як повідомлялось раніше, прес-секретар Кучми Дарка Оліфер заявила, щоТристороння контактна група відзначила, що в цілому режим тиші, оголошений 21 липня 2019 року, має сприятливий вплив на безпеку на Донбасі.

Також в Мінську домовилася 22 серпня розпочати ремонт переходу та продовжити розміновувати мост в Станиці та дзеркальний демонтаж фортифікацій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook