ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Саакашвілі закликав уряд України до зими побудувати житло для переселенців (ВІДЕО)

Екс-президент Грузії розповів про свій досвід розселення переселенців
Depo.
29 квітня 2015 15:43
ФОТО: depo.ua

Екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі закликав український уряд скоріше будувати житло для переселенців з Донбасу.

Про це він розповів у інтервью телеканалу "Ірта" під час візиту до Сєвєродонецька.

Саакашвілі розповів, що у свій час, після російсько-грузинської війни 2008 року, владі Грузії вдалося за 2,5 місяці після останної хвили переселенців з Південної Осетії побудувати близько 10 тис будинків. 

"Сотні тисяч людей ми поселили у комфортні квартири і будинки. Звісно про таких людей треба піклуватися, не вийде дивитися у іншу сторону, рано чи пізно доведеться щось робити. Україні набагато більше потрібно працювати над цим питанням, чим зараз робиться. Поки що це зовсім неадекватно", - сказав Саакашвілі. 

Він впевнений, що "європейці нададуть Україні достатньо коштів для того, щоб всім переселенцям побудували квартири і будинки". 

"Непотрібно їх (пересеренців) обманювати, що вони зможуть швидко повернутися (на Донбас). Ми б хотіли, що б це було так, але цей процес може затягнутися на роки. Все потрібно робити для того, щоб наступну зиму вони зустріли у адекватних умовах", - сказав Саакашвілі. 

Він відзначив, що в Грузії будинки побудували на європейські і американські гроші. 

"Просто взяли і зробили, і не дозволяли нікому красти. Міністр внутришніх справ взяв це під свій контроль, і сам будував, кожну копійку рахував, щоб її ніхто не уніс. Як писала преса, ми зробили найуспішнішу програму по розселенню біженців за всю світову історію", - відзначив він, побажавши, щоб в Україні була друга найуспішніша програма.

Він нагадав, що в Грузії було створено окреме міністерство по роботі з переселенцями.

"Але треба розуміти, що повинен працювати весь уряд, а не окреме міністерство. Коли вся працюють, це міністерство  - одне з колес великої машини", - сказа він.