Розведення сил: ОБСЄ фіксує обстріли біля Золотого, а в Петрівське бойовики не пускають

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в районі розведення сил і засобів в Золотому на Луганщині фіксують обстріли, а в районі Петрівського на Донеччині не мають доступу до камери спостереження

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на звіт СММ ОБСЄ.

Повідомляється, що пізно ввечері 5 і вночі 6 жовтня камера СММ в Золотому зафіксувала два вибухи невизначеного походження і 2 снаряди, які пролетіли приблизно в 2-3,5 км на південь. За оцінкою спостерігачів, це сталося в межах ділянки розведення.

"6 жовтня, перебуваючи на південному краю ділянки розведення в районі Золотого, спостерігачі чули 1 постріл зі стрілецької зброї орієнтовно в 300-500 м на північний захід (за оцінкою, в межах ділянки розведення), а також 2 вибухи невизначеного походження і 56 черг з великокаліберного кулемета на відстані приблизно 3-5 км на північний захід (за оцінкою, поза дільницею розведення, але в межах 5 км від його краю)", - йдеться у звіті .

Також повідомляється, що 5 і 6 жовтня, ведучи спостереження приблизно в 2 км на північ від ділянки розведення в районі н. п. (непідконтрольний уряду, 41 км на південь від Донецька), Місії відзначила там спокійну обстановку.

У той же час, 5 і 6 жовтня на блокпості на північній околиці н. п. Петровське (непідконтрольний уряду, 41 км на південь від Донецька) бойовик "ДНР" вчергове відмовив патрулям Місії в проїзді, посилаючись на те, що "тривають інженерні роботи та роботи з розмінування", а також на "роботу снайпера" в цьому районі , обмеживши таким чином доступ спостерігачів до камери СММ в Петровському.

"5 жовтня команда СММ вперше бачила застережливий знак про мінної небезпеки (з написом "Обережно! Міни!" російською і англійською мовами) на західній стороні дороги, яка веде від Петровського до н. п. Стила (непідконтрольний уряду, 34 км на південь від Донецька), приблизно в 1,5 км на північний схід від північної краю ділянки розведення в районі Петровського", - йдеться у звіті.

Нагадаємо, що 7 жовтня мало розпочатися розведення сил у Золотому і Петрівському на Донбасі, про що було домовлено на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Однак розведення сил не відбулося, оскільки напередодні бойовики неодноразово порушували "тишу" на цих територіях, що суперечить домовленностям, які були досягнуті під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook