Розмінування на Донбасі: Сапери розповіли, чим окупанти мінують захоплені території

Від початку бойових дій на Сході України саперами перевірено понад 30 тисяч га територій

Про це сьогодні, 1 лютого, під час брифінгу у прес-центрі Міноборони повідомив начальник Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності полковник Максим Комісаров, передає.

"Від початку бойових дій на Сході України саперами всього було перевірено більше 30,5 тисяч га територій та знищено понад 430 тисяч вибухонебезпечних предметів", — повідомив він.

За його даними, на підставі Плану заходів з організації робіт гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей, який складається щорічно, проводиться відповідна робота щодо ліквідації наслідків діяльності проросійських військових угруповань, яка призвела до мінної небезпеки в регіоні.

Комісаров зазначив, що величезну небезпеку для мирного населення, як на окупованих, так і на звільнених територіях Донбасу, представляють саморобні вибухові пристрої, які представники російсько-окупаційних військ встановлюють не тільки в районах розміщення підрозділів і на маршрутах пересування підрозділів операції Об'єднаних сил, а й в місцях можливого скупчення мирного цивільного населення з метою поширення панічних настроїв.

"Для виготовлення цих СВП використовуються міни, боєприпаси, вибухові речовини і засоби підриву військового призначення, а також вибухові речовини, які застосовуються у вугільній промисловості та саморобні вибухові речовини", - йдеться у докладі.

Офіцер повідомив, що з метою забезпечення безпеки цивільного населення значна увага приділяється маркуванню та огородженню небезпечних ділянок.

"В Україні постійно здійснюється збір необхідної інформації і аналізується досвід виконання завдань в умовах широкого використання саморобних вибухових пристроїв. Накопичений досвід та інформація використовуються Збройними Силами України для впровадження змін в тактику протидії їх застосуванню, а також передаються іншим силовим відомствам держави", - зауважив полковник.

Він також наголосив, що зменшення кількості постраждалих від мін та вибухонебезпечних залишків війни значною мірою залежить від якості та ефективності інформування населення про ризики, пов'язані із мінами та ВЗВ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас