ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Російськи вузи визнають атестати "ЛНР" і "ДНР": Можна вступити навіть у МГУ

Квота для студентів Донбасу є, а для кримчан немає
Depo.
23 червня 2015 10:17
ФОТО: depo.ua

Російські вузи визнають атестати, видані випускникам шкіл окупантів з "ДНР" і "ЛНР" на підконтрольних їм територіях Луганської і Донецької областей.

Школярі з Донбасу зможуть вступити до МДУ ім. М.В.Ломоносова, заявив ректор вузу Віктор Садовничий, - для них встановлена квота в 200 місць, повідомляє РБК.

"Зрозуміло, що Донецьк і Луганськ - це ті люди, які жили на території СРСР і не з їхньої вини опинилися за кордоном. Вони можуть вступити. Ми у нас приймемо потрібні іспити, випробування. Вони приносять тільки свій атестат", - заявив ректор на зустрічі з журналістами. Він сказав, що школярі Донбасу отримають атестати не українського і не російського зразка.

Як пояснив Садовничий, випускники з "ДНР" і "ЛНР" будуть прийматися за двома схемами. Якщо школяр здав ЄДЕ, то він надходить за загальними правилами. Якщо ж ні, то абітурієнт буде прийматися до вузу як співвітчизник. При цьому для кримчан квоти цього року не передбачені, зазначив Садовничий.

Про рішення СПбДУ також визнавати атестати "ДНР" і "ЛНР" ректор цього вузу Микола Карпачов заявив ще в квітні.

«Ми будемо приймати документи про освіту, видані в Донецькій і Луганській республіках відповідно до норм міжнародного права. Ми підготували відповідний висновок, і воно є у багатьох. У нас немає сумнівів у тому, що це висновок грунтується на рішеннях європейських судів, у тому числі і щодо таких документів, які видавалися на території турецького Кіпру », - заявив він тоді на засіданні ради з російської мови при уряді.

Як повідомляв Донбас.depo.ua, випускники шкіл на окупованих територіях Криму, а також Донецької та Луганської областей, з російськими атестатами про середню освіту не зможуть навчатися в українських університетах. Документи про освіту, видані в Криму, є недійсними в Україні та більшості держав світу.

Більше новин про війну та події на Донбасі читайте на Донбас.depo.ua.