Російські окупанти в останній момент зірвали розмінування біля КПВВ "Мар'їнка"

Російські терористи, майже в останній момент, зірвали розроблену заздалегідь операцію з розмінування поблизу КПВВ "Мар'їнка"

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на українську сторону СЦКК.

"Сьогодні, 27 грудня, на ділянці поблизу КПВВ "Мар'їнка", вздовж автомобільної дороги Н15, українськими саперами планувалося проведення роботи з розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів, що становлять смертельну небезпеку для мирного населення, яке перетинає лінію розмежування сторін", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що напередодні, для безпечної роботи представників СММ ОБСЄ та інших фахівців під час проведення запланованих робіт, як від Збройних Сил України, так і збройних формувань російських окупаційних військ були надані гарантії дотримання режиму "тиша".

"Планувалося, що роботу саперів, яких зобов'язалася виділити українська сторона, будуть забезпечувати дзеркальний патруль СММ ОБСЄ, а також спостережна група української сторони СЦКК", - зазначають в СЦКК.

Повідомляється, що на час заходів з розмінування, 27 грудня 2018 року у період з 10:00 до часу фактичного закінчення виконання робіт, планувалося перекрити рух транспортних засобів і цивільного населення через КПВВ "Мар'їнка". Для цього пропонувалося скористатися послугами сусідніх КПВВ – "Новотроїцьке" або "Майорськ".

"На жаль, ввечері 26 грудня, коли всі організаційні заходи були погоджені, представники збройних формувань російських окупаційних військ цинічно в односторонньому порядку зірвали виконання запланованих робіт. В листі до представників СММ ОБСЄ вони зазначили, що відмовляються від своїх зобов'язань і не гарантують дотримання режиму "тиша" під час робіт з розмінування", - йдеться у повідомленні.

Українська сторона СЦКК заявляє, що такі дії окупаційної адміністрації та незаконних збройних формувань Російської Федерації вкотре наражають на небезпеку цивільне населення, демонструють відверте нехтування Мінськими домовленостями та відверте небажання дотримуватись взятих зобов'язань.

"Українська сторона СЦКК закликає до розуміння небезпеки таких дій та необхідності спільних, злагоджених дій під час роботи контрольних пунктах в'їзду-виїзду, які працюють на лінії розмежування", - йдеться у повідомленні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас