ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Росія запропонувала озброїти миротворців ООН на Донбасі

Миротворці ООН, які можуть бути спрямовані на Донбас згідно із запропонованим Росією проекту резолюції, будуть мати стрілецьку зброю для захисту спостерігачів ОБСЄ

Depo.
12 вересня 2017 22:59
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Донбас, про це йдеться в підготовленому Росією проект резолюції, пише РІА "Новости".

"Склад місії ООН повинні будуть схвалити як уряд України, так і представники незаконних організацій "Л-ДНР", - йдеться у повідомленні.

Наголошуючи на необхідності забезпечити безпеку спостерігачів СММ ОБСЄ на фактичної контактної лінії проект постановляє "заснувати, після повного відведення сил і обладнання від фактичної контактної лінії, на період шість місяців місію ООН по підтримці і захисті місії СММ ОБСЄ на південному сході України, з главою місії, який буде доповідає безпосередньо генсеку ООН".

У зв'язку з цим передбачається, що місія ООН "повинна бути забезпечена стрілецькою зброєю і легким зброєю, і наділена мандатом виключно із захисту груп спостерігачів ОБСЄ, проводити цілодобовий моніторинг в зонах розведення сил і озброєнь від контактної лінії між територією підконтрольної збройним силам України і територією в окремих районах Донецького і Луганського районів України".

Також передбачається, що генсек ООН підготує рекомендації по кількості персоналу і національним складом місії, "які будуть узгоджені з урядом України і представниками окремих областей Донецького і Луганського регіонів України".

Як відомо, 5 вересня Путін оголосив про плани внесення резолюції в Радбез ООН. У той же день Росія направила в Радбез свій проект резолюції про миротворців на Донбасі.

Нагадаємо, українська делегація у штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку днями передала на розгляд партнерам з Ради безпеки ООН свій проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі.

Президент України Петро Порошенко має намір виступити на Генеральній асамблеї й у Раді безпеки ООН, де обговорить тему впровадження миротворчої місії.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас