ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Росія відмовилася прихистити бойовика з Латвії, що воював за "ЛНР"

Терориста депортують на батьківщину, де йому загрожує тюрма
Depo.
16 червня 2015 15:18
ФОТО: depo.ua

Федеральна міграційна служба відмовила у тимчасовому притулку в Росії громадянину Латвії В`ячеславу Висоцькому, який воював проти України за "ЛНР" і пригрозила депортувати його за порушення російського міграційного законодавства.

Про це Висоцький розповів Газеті.ру.

Він вирушив воювати у рядах "ЛНР" у самий розпал боїв - влітку 2014 року. Там він підірвався на міні і дивом вижив. Поранений, він виїхав до Росії лікуватися і просити тимчасовий притулок. Тим часом латишські правоохоронці вирішили посадити його за тероризм.

У Латвії був прийнятий закон, за яким участь на боці "ДНР" або "ЛНР", а також гуманітарна допомога їм визнаються терористичною діяльністю.

"Ті люди, які допомагають найманцям дістатися з Латвії на Донбас, згідно з новим законодавством, - посібники терористів. Я підпадаю під цей закон, мені загрожує до 10 років позбавлення волі, і на батьківщину я повернутися не можу. Російська влада відмовила мені у тимчасовому притулку. Це теж дуже неприємно", - сказав він.

Висоцький має намір подавати апеляцію на рішення районного ФМС у вищий орган ФМС.

"Додам документи, щоб підстави для надання статусу тимчасового притулку були залізні. Ситуація ускладнена тим, що мене відмовляються поставити на міграційний облік. Це тому, що не встав на нього протягом покладених семи днів. Тепер в ФМС мені кажуть, що мене треба вислати з країни і одночасно стягнути з мене штраф. А я готовий його сплатити і далі боротися за надання мені права жити в Росії", - сказав він.

Більше про війну і новини на Донбасі читайте на Донбас.depo.ua.