Росія починає наступ: Геращенко прокоментувала дозвіл Путіна на видачу паспортів в "Л-ДНР"

Рішення Володимира Путіна про видачу російських паспортів громадянам, що живуть на окупованих територіях - це грубе порущенння мінських угод, згідно яких ОРДЛО - це Україна

Про це повідомила представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, передає Depo.Донбас.

"Це спроба повзучої легітимізації псевдореспублік з боку Кремля, продовження російського сценарію створення замороженого конфлікту на Донбасі. За українським законом подвійне громадянство заборонено, й своїм нарочитим , брутальним рішенням Путін демонструє, що він не вважає окуповані території частиною суверенної України", - наголосила вона.

Геращенко вважає, що Путін зробив це саме зараз тому, що чекав послаблення української влади.

"Він завжди користується моментами невизначеності і перехідного періоду, аби встромити ще один ніж у спину України.
Це рішення російського президента потребує негайної реакції наших міжнародних партнерів, засудження з боку нормандського формату і твердої вимоги негайного його скасування. Це рішення потребує посилення санкцій проти РФ, яка не робить жодного кроку для вирішення війни на Донбасі, навпаки, заморожує цей конфлікт, аби він надовго був раною на тілі України", - пише вона.

Геращенко зазначила, що сьогодні, 24 квітня, в Мінську саме відбуваються засідання ТКГ і робочих груп, під час яких помітно, що російська сторона вже користується перехідним періодом невизначеності в Україні і сподіваються на серйозне послаблення української позиції, яка була донині досить жорсткою.

"На ТКГ представники України жорстко засудили ці односторонні дії РФ з незаконної видачі паспортів громадянам з окупованих українських територій, як такі, котрі повністю суперечать нормам міжнародного права, мінських угодам і всім домовленостям нормандського формату. На жаль, збуваються найгірші прогнози- РФ починає наступ, поки що на дипломатичному фронті. Ми будемо цьому протистояти", - наголосила Геращенко.

Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін підписав Указ "Про визначення в гуманітарних цілях категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас