ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Родина луганського героя Юлдашева через бюрократичну тяганину до сих пір не може його поховати

У бійця залишилося п'ятеро дітей
Depo.
14 травня 2015 16:20
ФОТО: depo.ua
Родина луганського героя Юлдашева через бюрократичну тяганину до сих пір не може його поховати
Родина луганського героя Юлдашева через бюрократичну тяганину до сих пір не може його поховати

Родина луганського героя Темура Юлдашева, який загинув 24 серпня на Савур Могилі, через бюрократичну тяганину до сих пір не може витребувати його тіло і поховати.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала довірена особа вдови Темура Віолетти Ірина Август.

У бійця залишилося п'ятеро дітей, через те, що йому так і не було надано статус учасника АТО, вони не отримують ніяку допомогу від держави. Жоден слідчій не телефонував родині і не повідомив про результати тесту ДНК - усе родина дізнавалася через волонтерів.

"Жоден слідчий, а їх змінилося вже 4 або 5, не подзвонив родині і не повідомив про результати тесту ДНК - ми всі дізнаємося через волонтерську "пошту". Як нам пояснював прокурор, слідчий і не зобов'язаний повідомляти заявнику ні про що ... І той же прокурор сказав, що тільки по Харківській області близько 200 справ, аналогічних нашому - є тіло, але в силу плутанини в інструкціях, законах та й з причини чиновницької байдужості, не дається дозвіл на поховання. Сім'ї місяцями чекають відповіді за результатами тесту ДНК - і ніхто не розуміє що ж робити далі ???
У телефонному режимі ми дізналися, що і другий тест Юлашевих збігся ...
Слідчий Запорізького СБУ припускав, що "через тиждень все вам випишу", але пройшло вже два місяці, а слідчий ніяк не може отримати якийсь папір з київського інституту, в якому робляться всі тести ДНК. На наш дзвінок в інститут була відповідь: "Ви не одні! Чекайте!" Вже місяць ніхто не бере трубки - ні експерти, ні слідчі .... Повний вакуум. Не через суд же вимагати видачу тіла ?"- написала Август.

Вона зазначила, що окрім Темура, там, на Саур Могилі загинули інші бійці- у них теж немає жодних документів, у сімей ніякого статусу.

"А ті, хто там отримав поранення - повинні лікуватися за власний рахунок. Типу, хлопці на вилазку невдало з'їздили. І мова йде про людей, які бажали бути оформленими в ЗСУ. Наші депутати цілком могли б знайти рішення зі сформованої ситуації. Якби було бажання", - зазначила вона.

Вона нагадала, що у сім'ї Темура - п'ятеро дітей. Двоє старших - від першого шлюбу Темура. Діти - фактичні сироти, їх мати загинула в автокатострофе в 2010 році. У зв'язку з відсутністю документа про смерть, Віолетта Юлдашева не може оформити опікунство / піклування над дітьми, діти не отримують ніяких допомог і виплат - по втраті годувальника. Діти не можуть виїхати в оздоровчі табори за межі України, тому потрібно або дозвіл батька, або свідоцтво про його смерть.
"І навіть оплакати тіло сім'я не може - немає дозвіл на поховання, немає свідоцтва про смерть. На жаль, таких сімей і таких ситуацій досить багато", - зазначила Август.

Родина луганського героя Юлдашева через бюрократичну тяганину до сих пір не може його поховати - фото 1

Аристарх Юлдашев приміряє спортивні нагороди батька