ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Радник Тетчер оцінив путінську ППО на Донбасі

Росія активно поставляє найсучасніше озброєння бойовикам на Донбасі і, зокрема, створила там один з найбільш щільних районів ППО у світі
Depo.
25 травня 2015 22:55
ФОТО: depo.ua

Про це під час прес-конференції "Мінськ-2: припинення вогню або майбутня російська агресія" заявив президент Potomac Foundation професор Філіп Карбер, який працював радником Маргарет Тетчер, радником генсека НАТО Манфреда Уорнера і радником міноборони і начальника Генерального штабу США, повідомляє Донбас.depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"З липня 2014 Росія на Донбасі створила один з найбільш щільних районів протиповітряної оборони в сучасному світі. Наслідком цього стало знищення малайзійського пасажирського літака, та неможливість використання української авіації над Донбасом", - зазначив він.

За його словами, російські військові та бойовики використовують касетні і термобарические боєприпаси, які викликають 85% серйозних поранень серед українських бійців.

Експерт підкреслив, що в нинішньому стані місія ОБСЄ не здатна вирішити поставлені перед нею завдання.
"Хочу бути чітким. Я не критикую ОБСЄ. Я хочу сказати, що до цієї місії ОБСЄ абсолютно неготова технічно та з точки зору кількості спостерігачів ", - зазначив Карбер, уточнивши, що навіть за умови вільного доступу до всіх ділянок зони конфлікту потрібно близько 3500 спостерігачів, щоб надійно проводити спостереження.

Він нагадав, що у моніторингових групах є представники РФ, які будь-яким способом можуть обмежувати візити або можливості спостереження, але можуть вільно пересуватися по українських позиціях і записувати їх координати.

"Єдиною силою, яка здатна забезпечити перемир'я, є українські військові. Західні країни, моя країна, Німеччина, Франція зробили багато для введення санкцій проти Росії. Проте вони не стали засобом попередження подальших порушень режиму припинення вогню. Але не підлягає сумніву, що в разі зняття ембарго на постачання зброї Україною це стало б найефективнішою санкцією Заходу", - підкреслив професор.