ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Путін запускає в Україні громадянську війну підпільників-терористів - Денисенко

Народний депутат від Блоку Порошенка Вадим Денисенко в інтерв'ю depo.ua розповів про резонансні вбивства Олега Калашникова та Олеся Бузини
Depo.
16 квітня 2015 18:08
ФОТО: depo.ua

Що означає вбивство українського журналіста Олеся Бузини - це чергова "битовуха", політичне замовлення чи це геополітика?

Я думаю, що найближчим часом МВС розповість про побутові речі, або про щось інше, але насправді друге вбивство підряд (після колишнього народного депутата Олега Калашникова - ред.) і те, що на нього так швидко відреагував російський президент Володимир Путін, виглядає як домашня заготовка певних політичних сил.

Я не сумніваюся, що найближчим часом, очевидно, буде ще одне-два вбивства. Це не означає, що вони будуть обов'язково у Києві, можливо, нових "бузин" шукатимуть в регіонах. Наприклад, в Харкові може бути вбитий якийсь відомий симпатик "русского мира". І в нас з'явиться абсолютно несподівано заява від якоїсь псевдоіснуючої організації про те, що якісь там місцеві "червоні кхмери" чи радше "жовто-блакитні кхмери" або ще хтось вирішили боротися замість влади із представниками "русского мира". При цьому буде йти величезний накат про те, що влада не справляється, не може нічого забезпечити, тому ми беремо владу у свої руки і починаємо свої повстання.

До чого це може призвести?

Сценаріїв тут безліч. І цілком реально, що це закидна група кілерів, яка спеціально виконує політичне замовлення сусідньої держави. Але я не виключаю, що з'явиться закидна група кілерів із тієї ж держави, які почнуть відстрілювати, наприклад, українських націоналістів і говорити, що це "помста на помсту". І таким чином, у нас буде спроба штучного створення громадянської війни терористичних організацій. Це один із найнегативніших сценаріїв, який може бути.

Як ще може розвиватися ситуація?

Найкраща історія - це, якщо б завтра-післязавтра МВС реально знайшло людей, які вбили Калашникова і Бузину і коли МВС змогло б в дуже короткий термін часу розкрити цю ситуацію. Тоді б було набагато легше, але я боюся, що ситуація набагато складніша.

Хто це зробив?

Тут треба чітко розуміти, що російські спецслужби ніколи не були оригінальними. Вони ніколи не вигадували цікаві ходи, не вигадували нові ходи, вони не люблять багатоходових складних комбінацій. Російські спецслужби завжди працюють лінійно і однотипно. Це відзначають абсолютно всі експерти в цьому питанні. В даному випадку, за цим убивство стоять виключно російські спецслужби тому, що більше нікому, крім них не потрібно нагнітання обстановки станом на сьогодні.

Навіщо їм нагнітати обстановку?

По-перше, щоб почати говорити, з одного боку, що вбивають російських людей і це буде як привід, щоб підняти ставку на переговорах в форматі "нормандської четвірки". А з другого боку, обов'язково, щоб почати качати ситуацію всередині, тому що про російського опозиціонера Бориса Нємцова через деякий час вже забудуть, забудуть й про багато внутрішніх питань і почнуть розповідати про початок внутрішньо-української терористичної війни. Це картинка для російського телебачення.

І третє - це, можливо, для того, щоб розпочати чергову ескалацію військових дій. Це відведення уваги росіян від будь-яких політичних питань і їм потрібно показувати новий екшн всередині України. Якщо це не військові дії на Донбасі, то очевидно потрібно розпочати внутрішній відстріл людей всередині України, щоб щодня живити телевізійного монстра новою кров'ю. Хоча одне одному не заважає - можна вбивати і всередині і паралельно розпочати ескалацію дій на Донбасі.

Ніякого соціального ґрунту для вбивства всередині України для цього не було і немає. Це абсолютно штучно створене вбивство, бо Калашникова ніхто не чіпав останній рік і він нікому не був потрібен. Бузина - теж саме. І тому цілком реально, що зараз ФСБшники будуть пробувати запускати "кротів" в певні націоналістичні, фанатські угрупування, щоб потім ситуація розвивалась.

Хто наступний?

Хто завгодно. На кого перст упаде, то і буде.