Психологічні прийоми на війні: Як бойовики намагаються залякати та шокувати українських бійців

Підтримувані Росією бойовики використовують смс-повідомлення, щоб знизити бойовий дух українських бійців 

Як передає Depo.Донбас з посиланням на "Радіо Свободу", про це йдеться в статті видання Business Insider.

Від початку конфлікту на сході України в 2014 році проросійські бойовики використовують низку психологічних прийомів, часто у формі смс-повідомлень, які мають на меті підірвати настрій бійців.

Наприклад, в одному з таких повідомлень було написано: "Вбивця із Збройних сил України! Схід не пробачить вам, а Захід вас не запам'ятає!".

Проте нерідко бойовики маскують повідомлення так, ніби їх відправляють самі українські солдати, щоб посіяти плутанину та розбрат – наприклад, вони можуть містити інформацію про відступ від позицій та заклики втікати, зауважує автор.

Українські солдати отримували повідомлення, надіслані нібито від української влади: "Із вашого рахунку зняли 10 гривень. Дякуємо, що підтримуєте АТО".

Українські війська, щоправда, також відомі використанням певного виду психологічної атаки проти проросійських сепаратистів – наприклад, вони піднімали прапори США над бункерами або прикидалися членами командування Військово-морського флоту США, передаючи накази англійською мовою по радіо, йдеться у статті.

Але саме проросійські сепаратисти підняли "гру" на цілком новий рівень, пише автор. І додає, що іноді вони поєднували смс-повідомлення із артилерійськими обстрілами або ж навіть залучали до цього членів сімей українських солдатів.

"В одній тактиці солдати отримують повідомлення, яке говорить про те, що вони оточені та покинуті", - повідомив Коллінз. І вже за кілька хвилин їхні родини отримують смс-повідомлення, де вказується: "Ваш син загинув під час бойових дій", через що родичі починають телефонувати солдатам. "Через кілька хвилин солдати отримують ще одне повідомлення, яке закликає їх "відступити та жити". А потім місце, де виявили велику кількість мобільних телефонів, обстрілюють, пояснював американській військовий.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас