UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Психолог розповіла, причину більшість суїцидів військових, що повернулися з Донбасу

Психологи відзначають, що військові, які повернулися із зони конфлікту, дуже часто переживають нестерпний душевний біль

Проблема алкоголізму і наркоманії загальнонаціональна. Вона ускладнюється пережитими на фронті ситуаціями, але спочатку, якщо людина пила на громадянці, то він буде пити і на фронті, говорить психолог центру "Axios Наталія Стоєцька, передає Depo.Донбас з посиланням на "Радіо Свобода".

"Ця проблема існувала завжди, як і домашнє насильство, так само, як і емоційне насильство, і неможливість проживати якісь ситуації, від яких йдуть до самогубств", - розповідає Стоєцька.

Багато проблем можна було б вирішити зі старту, якби з військовими працювали психологи, каже офіцер Віталій Баранов. Коли він виконував обов'язки командира 90-го батальйону, зауважив, що деякі солдати почали спиватися цілеспрямовано, щоб бути далі від фронту. Але гірше, коли алкоголь і наркотики передавали родичі в посилках або привозили волонтери.

"Я помітив по своїм військовим, що люди зі слабкою психікою - які все переживають в собі. На війні вони відчували себе потрібними. А зіткнувшись з проблемами після повернення - гроші закінчилися, в сім'ї не ладиться, роботу не знайшов - так ось, вони найбільш схильні до суїциду. Друга категорія людей - це ті, хто змогли зробити перший постріл і зрозуміти, що людське життя - ніщо. Вони по поверненню на громадянку більше схильні до агресії", - говорить Баранов.

А ось допомогти людині, яка вирішила накласти на себе руки, було складніше. З товаришів по службі Віталія троє покінчили з собою, повернувшись з фронту. Ще трьох вдалося врятувати, відмовивши від цього вчинку.

На думку психолога, говорити про самогубства військових, як про наслідки війни - неправильно. Адже не завжди причиною може бути досвід військових дій і психологічні травми від фронту. Часом причина була ще до, просто військові дії на час перекрили ці емоції.

Буває, що людина цілеспрямовано шукає смерті не усвідомлюючи цього. Фахівці називають таку поведінку суїцидальною. Швидка їзда, екстремальні види спорту, все це одні з ознак підсвідомого бажання позбавити себе життя. Є ще й поняття демонстративного суїциду, коли людина робить спробу, щоб показати світу, що йому потрібна допомога.

"Найбільший відсоток суїцидів від нестерпного душевного болю. Людина страждає настільки, що йому нестерпно і хочеться швидше це припинити", - каже психолог.

Психолог радить не залишати людей без уваги, але і не нав'язувати свою допомогу насильно. А ось якщо мова йде про алкоголізм і сімейне насильство, то крім самого залежного, ніхто не може прийняти рішення позбавити його від алкоголю, наркотиків та побиття і морального тиску на членів сім'ї. Якщо допомогти не виходить, то психолог радить йти від таких людей, щоб уберегти себе.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme