Петиції Донбасу: Навіщо людям Ахметівськ, проматорій, Дарт Вейдер і пузікі

Мешканці Донецької області активно освоюють системи електронних петицій

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Петиції Донбасу: Навіщо людям Ахметівськ…

Журналіст Depo.Донбас вирішив подивитися, що городяни вимагають від влади.

Наразі до єдиної системи електронних петицій підключено сім міст Донецької області. Чотири з них – Авдіївка, Бахмут, Миколаївка та Соледар – практично не працюють з цим сервісом. Таким чином, в області лише три міста активно користуються системою петицій: Краматорськ, Слов'янськ та Маріуполь. З міст Луганської області до системи підключено лише два міста - Лисичанськ і Попасна, але теж користуються електронними можливостями не дуже активно.

Окрім досить традиційних скарг і пропозицій, городяни досить часто звертаються з неочікуваними пропозиціями.

Маріуполь

Приморське місто можна назвати лідером по написанню петицій з усіх з міст Донбасу.

БОГ 1: 0 люди - таку назву має петиція з пропозицією встановити на площі Свободи "пам'ятник чуду, що врятував Маріуполь і Україну, у вигляді скрижалей з 10-ма заповідями".

Автор пропонує такий надпис на постаменті: "Люби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею своєю, і всією думкою твоєю, і всією силою твоєю. Возлюби ближнього твого, як самого себе."

"На підніжжі виготовити і встановити написи з проповідями Ісуса", - йдеться у петиції. Як це повинно мати вигляд, автор показав на колажі.

Наразі петиція зібрала лише один голос підтримки.

Аж дві петиції стосуються перейменування Маріуполя. У першій пропонується перейменувати місто на "Метінвестівськ"

"Через те, що в Маріуполі є два великих містоутворюючих підприємства, які належать "Метінвесту", і "Метінвест" є головним роботодавцем в місті, пропоную перейменувати місто Маріуполь на Метінвестівськ. Вік міста вести з моменту купівлі "Метінвестом" заводу Азовсталь", - йдеться у тексті.

Пропозиція набрала 6 голосів

Інший автор пропонує перейменувати Маріуполь на "Ахметовськ".

"Тому що за нас вирішує тільки наш олігарх, а ми - безправні люди цього міста, що нам дають, те ми і їмо! Так віват нашому олігарху! У нас жахлива екологія, та Ахметову плювати на те, що у нас здоров'я діток немає, а у дорослих немає енергії! Алергії у тих і в інших, онкологія! Йому важливий тільки його промисловий прибуток через трупи! Ми дихаємо незрозуміло чим! Наша вода отруєна постійними викидами! В інших країнах норми інші, з нами поводяться, як з худобою! У нас відібрали поїзди, тому що потрібно гілки звільнити промисловим вантажам... Так вигідно олігархові! У нас немає права вибору! Давайте вже будемо Ахметовськом! Порадуємо олігарха!" - йдеться у петиції.

За цю пропозицію проголосувало 23 мешканця міста.

Наступна пропозиція стосується молодого покоління. Пузікі - таку назву має петиція про безпеку дітей.

В ній йдеться про те, що діти дуже люблять стрибати з пірсів і хвилерізів, "і на пляж вони ходять саме для цього, а не засмагати та читати книжки".

"Але так як в процесі підйому діти дряпають пузікі і пальчики, і батьки забороняють дітям якісно пізнавати світ, – обурений автор тексту. –Вимагаємо встановити на доках і хвилерізах сходи і невеликі гірки на різних глибинах; Вимагаємо упорядкувати доріжки до пірсів і хвилерізи, завдяки яким люди з сходів зможуть мити ноги і не розтягувати пісок по маршруткам і будинкам; При необхідності вирівнювати блоки хвилеріза або обладнати підлогою, сходами, поручнями", - зазначається у петиції

За пропозицію проголосувало 77 осіб.

Також у Маріуполі пропонують встановити пам'ятник Дарту Вейдеру на площі Свободи.

"Установка пам'ятника Дарту Вейдеру на пл. Свободи в одну мить перетворить місто на туристичну мекку. Подія прикує увагу ЗМІ. Дрібний бізнес запрацює за рахунок реалізації сувенірної продукції з неформальним символом Маріуполя (Дарт Вейдер і якір + ін.)", - йдеться у петиції.

Таку ідею підтримали 80 городян.

Крім того, на сайті є відразу шість майже однакових петицій, в яких городяни вимагають повернути цілодобове гаряче водопостачання. Також мешканці міста в окремих петиціях просять владу зрубати всі тополі і побудувати в Маріуполі... крематорій.

Краматорськ

У петиції владі пропонують побудувати проматорій на території міста.

Автори пояснюють, що промесса - новий екологічний метод позбавлення від людських останків. Обіцянка (promessa) в даному контексті означає символічне обіцянку повернути прах в землю, з якої він вийшов. Метод стає дуже популярний в Європі і Північній Америці.

"Тіло померлої людини охолоджується до -18 °C протягом 10-11 днів. Потім занурюється в рідкий азот, в якому воно стає дуже крихким. За допомогою вібрації спеціально підібраною амплітудою крихкі останки руйнуються до порошкоподібного стану. Одержаний прах поміщається у вакуумну камеру, де вся вода видаляється з останків методом холодного випаровування. Після цього з праху сепаратором видаляється весь метал, при необхідності проводиться додаткова дезінфекція, а потім останки поміщаються в ящик з кукурудзяним крохмалем і неглибоко закопуються в землю. Всі останки і ящик повністю розкладаються вже за 6-12 місяців, практично не завдаючи шкоди навколишньому середовищу. Зазвичай над похованим ящиком з останками висаджується дерево, для якого прах стає органічним добривом. Через кореневу систему дерево поступово вбирає в себе дані добрива, і можна сказати, що прах людини переходить в дерево", - йдеться у петиції.

Також в пропозиції зазначено, що, на відміну від кремації, даний метод виключає потрапляння в атмосферу шкідливих речовин (як, наприклад, ртутні випари з зубних пломб померлих). Метод також витрачає менше енергії, ніж кремація. У порівнянні ж з звичайним похованням даний метод володіє величезними санітарними та екологічними перевагами.

За цю пропозицію проголосувало 42 мешканця Краматорська

Слов'янськ

Автор петиції пропонує розпустити Слов'янський виконком.

"Першого травня був у Краматорську. Люді! Це інша країна. Дороги, за нашими мірками, ідеальні. На вулицях міста чистота і порядок. Існують тротуари, по яких не їздять машини. У парку отримали величезне задоволення. Ніби побували в дитинстві: атракціонів величезна кількість, всюди не встигнути. Ціни від 9 гривень до 35 грівень. В старому місті відновили старий парк біля річки Торець. Місто розвивається. Пропоную скоротити слов'янський виконком, як марну одиницю і перепідпорядкувати все місто Краматорському виконкому", - пише автор.

Цю пропозицію підтримало 36 мешканців міста

Іншою петицією пропонується присвоєїти статус "Жертва війни" всім мешканцям Слов'янська.

"Жителі нашого мирного міста першими в Україні випробували, перенесли і відчули на собі всі жахи бойових дій 2014 року. Ці події спричинили за собою негативні наслідки для мирних громадян, що виразилися в погіршенні їх фізичного здоров'я і матеріального стану. У зв'язку з цим пропоную депутатському корпусу міста звернутися до Верховної Ради України з такою заявою: "Пропонуємо привласнити статус "Жертва війни" і щорічно виплачувати грошову допомогу для відновлення здоров'я жителям міста Слов'янська зареєстрованим (прописаним) в місті станом на 12 квітня 2014 року і які проживають в ньому в даний час", - йдеться у тексті.

За цю пропозицію висказалося 110 мешканців Слов'янська.

Лисичанськ

У цьому місті теж є мешканці, які мислять нестандартно і маштабно. Наприклад, владі пропонується побудувати пішоходний міст зі скла, бетону та металу.

"Пропоную інфраструктурний проект владі Лисичанська у вигляді пішохідного скляного мосту через річку Донець. Цей міст буде туристичною меккою Лисичанська та всієї області. Туристи будуть приїжджати із різних куточків країни. За зразок взятий збудований міст у Китаї", - пропонує автор.

Він вважає, що кошти можливо залучити від різноманітних фондів та фундацій. "Наприклад, фонду Пінчука, звернутися до мецената Фєльдмана, USAID організації та інших", - зазначає він.

Наразі петицію підписала 41 людина.

Інший мешканець міста запропонував міській владі проект муралу по мотивам казки "Маленький принц".

"Пропоную міської владі ідею муралу у центрі міста. Вартість проекту 150-200 грн/кв.метр. Мурал раціонально робити від 3-го поверху и по тех.поверх включно", - пише автор і додає ескіз.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme