Про порушення прав людини на Донбасі можна повідомити на спеціальному сайті

Порушення прав людини на підконтрольній Україні території фіксуються правозахисниками, передаються в правоохоронні органи

Про це повідомляють "Донбас.Реалії", передає Depo.Донбас.

Для того, щоб люди по обидва боки лінії размежування могли повідомляти про порушення прав людини на Донбасі, українські правозахисники створили спеціальний сайт.

"Ідея сайту була в тому, щоб на одному ресурсі зібрати всю інформацію про порушення прав людини в ході збройного конфлікту. І постійно оновлювати інформацію. А друга мета - дати людям, які стикалися з порушеннями, можливість передавати цю інформацію нам. Ми можемо її документувати, надавати правову допомогу, передавати в міжнародні організації і, якщо людина захоче, в правоохоронні органи", - розповідає координатор Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" Володимир Щербаченко.

Про порушення прав людини на Донбасі можна повідомити на спеціальному сайті - фото 1

За його словами, людей, які знаходяться на непідконтрольною території, в будь-який момент можуть вбити, викрасти, обікрасти і про це навіть не стане відомо.

"Ми ж живемо не в ідеальній системі, але є незалежні ЗМІ, правоохоронні органи, правозахисні організації, міжнародні інституції. Людині хоча-б є куди піти. Там же такого немає. Що породжує беззаконня. Інше питання, чому Верховна Рада досі не врегулювала ситуацію з обміном заручниками і подстледственнимі юридично. Ми не перша країна, яка веде війну і подібні ситуації є скрізь", - каже правозахисник.

За словами активістки громадської ініціативи "Донбас SOS" Юлії Красильникової, Служба Безпеки України досить закрита у вирішенні подібних питань. Особливо звільнення заручників.

"На жаль система в Україні працює так, що жодним чином юридично ситуація зі збройним конфліктом та обміном полоненими була підігнана під українські реалії в правовому полі. Фактично, коли когось беруть в полон, беруть заручників, юридично Україна не може віддавати тих людей, які знаходиться під слідством", - говорить вона.

Правоохоронні органи, розповідає Красильникова, абсолютно не повідомляють ніякої інформації про підготовку обміну або звільнення.

"Дуже важливо при цьому, що ми знаходимося в правовій державі, де діє правове поле. І на жаль, як-би не було боляче про це говорити, є факти, коли люди пропадають на території підконтрольної Україні і когось з них змінюють, кого-то не змінюють. І Україна повинна говорити про це, виводити в правове поле", - резюмує вона.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme