Привід для наступу: Наєв розповів, навіщо окупанти брешуть про "хіматаку ЗСУ" на Донбасі

Є кілька індикаторів того, що Росія готує масштабний наступ на Україну і інсценування хімічної атаки на окупованій Донеччині має стати приводом для цього

Про це заявив командувач Об'єднаними силами генерал Сергій Наєв і інтерв'ю виданню "Новое время", передає Depo.Донбас

"По-перше, вони збільшили кількість військ в зоні конфлікту. Наприклад, там, де було вісім тактичних батальйонів біля українсько-російського кордону, їх стало дванадцять. І це тільки в моїй зоні відповідальності ", - говорить він.

Крім того, за даними генерала, окупанти також істотно збільшили кількість авіації, готової до дій з повітряних баз по ту сторону лінії фронту, біля Донецька.

Ключовим доказом планів противника, на думку Наєва, є те, що в Донецькій і Луганській областях з'явилися російські диверсійно-розвідувальні групи (ДРГ). Це вдалося встановити завдяки перехопленню їх розмов.

Він повідомив, що українські військові виявили особливий тип супутникового зв'язку, яким користується старший офіцерським склад російської армії. А присутність російських генералів, на думку Наєва, доводить, що відбувається перегрупування військ, а це, швидше за все, підготовка до наступу.

"Їхні розвідувальні потужності збільшилися в три рази: більше ДРГ, більше груп перехоплення радіопереговорів, більше шпигунів. Так відбувається, як правило, напередодні наступу", - продовжує генерал.

Він вважає, що ймовірність наступу російських військ почала наростати після інциденту в Керченській протоці в листопаді.

"Керченський інцидент - частина російського плану про взяття під контроль усього узбережжя Азовського моря і розширення зони присутності Росії в західному напрямку, через Маріуполь і до Криму", - заявив Наєв.

Він попереджає, що новини російської пропаганди про нібито підготовку України до застосування хімічної зброї в Донецьку - це медійний супровід, який має виправдати необхідність наступу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас