Полонений, якому надягли мішок на голову і викрали, передав листа з СІЗО Донецька

Цивільний заручник бойовиків "ДНР" Сергій Куриса, 1972 р. н. передав лист через одного зі звільнених полонених своїй подрузі

Полонений, якому надягли мішок на голову…
Фото: Медійна ініціатива / Facebook

Як передає Depo.Донбас, про це повідомляє "Медійна ініціатива за права людини" у Facebook.

"Сергія Куриса викрали 5 вересня 2019 року біля власного будинку в Донецьку. До нього підійшли невідомі, запропонували проїхати з ними. Коли Сергій відмовився, на очах у дружини і півторарічної дитини його силою закували в наручники, на голову надягнули мішок і кинули на підлогу мікроавтобуса. Машину Сергія "ланос" також забрали, як згодом з’ясувалося, для викупу у 3 тис. доларів", — йдеться у повідомленні.

На четвертий день після викрадення Сергія зі слідами жорстоких побоїв привезли представники "управління по боротьбі з організованою злочинністю ДНР", під час обшуку знайшли в нього одяг у стилі мілітарі та книгу "Саур Могила" Андрія Пальваля та Максима Музики, очевидно, як докази "злочинної терористичної діяльності.

"Цю книгу я йому дала почитати. Навіть не знаю, чи він її читав, але для "ДНР", мабуть, цього достатньо, щоб звинуватити людину", — повідомляє подруга Наталя.

Як зазначається, рідні Сергія тривалий час не мали жодної інформації про його місце перебування. Як з’ясувалося згодом, після відмови підписувати будь-які обвинувачення в свій бік, Сергій потрапив у "секретну в’язницю УБОП ДНР", де протягом чотирьох діб піддавався жорстокому катуванню. Пізніше на вимогу адвоката на тілі Сергія було зафіксовано сліди знущань - опіки від електричного струму на ногах, гнійні рани на зап’ястках від підвішування на дибі, опіки від недопалків, які тушили об його спину.

Наразі відомо, що Сергія утримують в СІЗО Донецька на посту №10, відомому як місце з найсуворішим режимом тримання. У листі подрузі Сергій наголошує, що він відмовився співпрацювати з владою і спецслужбами "ДНР". Рідні і друзі тим часом оббивають пороги владних кабінетів та міжнародних місій, щоб врятувати Сергія якомога швидше, бо переконані, що його принциповість може його згубити.

Нагадаємо, 29 грудня відбувся обмін полоненими між Україною та проросійськими бойовиками, внаслідок чого 76 українців повернулись додому.

30 грудня у Кремлі заявили про плани продовжити роботу з обміну утримуваними особами між Києвом і підконтрольними РФ бойовиками "Л-ДНР" у 2020 році. Міноборони просило журналістів не турбувати звільнених бійців.

Читайте також: Обмін полоненими: Що відбувається (ХРОНІКА)

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme