Представники місії ООН відвідали пункт пропуску "Майорськ" (ФОТО)

Представники місії ООН з прав людини в Україні здійснили моніторинговий візит до КПВВ "Майорське"

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на Донецько-Луганське регіональне управління Держприкордонслужби України.

"Системне відстеження гуманітарної ситуації в районі операції Об'єднаних сил міжнародними інституціями – це один з елементів протидії російській агресії на Сході України", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на основі постійного відстеження міжнародними місіями ситуації з правами людини на тимчасово окупованих територіях України фіксуються численні факти порушень Росією основ міжнародного гуманітарного права. Про це оперативно інформується світова спільнота для вироблення спільного комюніке по протидії агресору на міжнародній арені.

Сьогодні, 4 лютого, під час робочої поїздки на Донбас, заступник Голови місії ООН з прав людини в Україні Бенджамін Моро разом зі співробітниками краматорського офісу ООН ознайомився із ситуацією в межах діючих гуманітарних дорожніх коридорів та порядком перетину громадянами лінії розмежування.

"Безпосередньо на КПВВ "Майорське" прикордонники зі складу Об'єднаних сил забезпечили можливість делегації відкрито поспілкуватися з цивільними особами, що перетинали лінію розмежування. Оскільки, лише в особистому спілкуванні з жертвами російської агресії, які змушені тимчасово перебувати під окупацією, можливо сформувати пропозиції, направлені на полегшення страждання цивільних", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що про безпекову ситуацію на прикладі цього контрольного пункту розповів перший заступник начальник Краматорського прикордонного загону Олександр Бутенко.

"Основний пріоритет для прикордонників – це забезпечення безпеки людей під час перетину ними лінії розмежування та безперебійна при цьому робота КПВВ, що діють в межах гуманітарних дорожніх коридорів. Це дає можливість громадянам рятуватись від складної соціально-економічної ситуації створеної окупаційною адміністрацію РФ", - наголосив він.

Бутенко також зазначив, що при цьому прикордонники унеможливлюють потрапляння на контрольовану територію зброї, боєприпасів та вибухівки, "що можуть бути використані ворожими силами як підґрунтя для підготовки та вчинення терактів на мирній території України".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас