Посилення карантину на Донбасі: Чи ізолюється Луганщина і Донеччина від коронавірусу
На Луганщині і Донеччині офіційно не зафіксовано жодного випадку зараження коронавірусом, однак пацієнти з підозрою на цей діагноз продовжують надходити
Ввечері 16 березня на Донеччині двоє місцевих жителів Слов'янська були госпіталізовані до інфекційного відділення у Костянтинівці з підозрою на коронавірусну інфекцію.
Вдень 16 березня у Маріуполі четверо людей шпиталізовані з підозрою на коронавірус, вони перебувають в інфекційних відділеннях міської лікарні №4 та швидкої медичної допомоги. Серед них є дитина.
У двох жителів Слов'янська, яких госпіталізували 14 березня, коронавірусу не виявили. У дівчинки з Краматорська також вірус не виявлено. Лабораторний результат аналізу від 13 березня жительки Луганщини, якій ставили підозру на коронавірус, теж виявився негативним.
Лайт-карантин і посилений карантин
Карантин на Донбасі мав розпочатися з 12 березня згідно з постановою Кабміну. У містах та населених пунктах повинні були закритися навчальні заклади усіх рівнів, розважальні центри, кінотеатри, бібліотеки, театри, заборонені масові збори громадян.
Донецька ОВЦА повідомляла, що 12 березня в області запроваджено карантин у 223 закладах освіти - це дошкільні навчальні заклади, школи, ПТУ і виші. Проте, дитсадки закрилися не скрізь. У Покровську та Родинському вони досі працювали і закриються на карантин тільки з 17 березня.
Кінотеатри в Сіверськодонецька, Краматорська і Маріуполя також не зупиняли роботу, усі фільми протягом минулого тижня збирали глядачів за графіком.
З 17 березня по всій Україні карантинні заходи вирішили посилити за ініціативою президента Володимира Зеленського. На Донбасі у тому числі мають закритися усі кафе та ресторани, спа-центри, заміські готелі, бані-сауни, кав'ярні, розважальні центри, фітнес-клуби і тренаженрні зали, кінотеатри, театри, музеї, бібліотеки, басейнии, спортивні майданчики та стадіони; усі магазини, крім продуктових та аптек; ТРЦ; будівельні ринки та інші (крім продуктових).
Власників обіцяли карати за невиконання розпорядження Кабміну, який погодився з ініціативою Зеленського.
Крім того, обмежується транспортне сполучення всередині міст і областей, а також між областями.
З 16 березня за наказом Командувача об’єднаних сил на контрольних пунктах в’їзду-виїзду з тимчасово окупованих частин Луганської та Донецької областей на два тижні забороняється вільний перетин КПВВ в обох напрямках. Вийняток щодо повернення на українську частину робиться тільки для громадян, які мають постійну реєстрацію на підконтрольній Україні території. Пропуск на тимчасово окуповані регіони тільки для громадян, які там проживають. Перетнути лінію розмежування можна буде тільки в один бік.
Станом на 11:00 17 березня власники магазинів одягу, парфумерії у Сіверськодонецьку вивозили товари та вирішували, яким чином працювати з онлайн замовленнями. Кафе та ресторани працювали, але власники також мають намір перейти на онлайн роботу і опрацьовувати замовлення.
У Маріуполі вранці 17 березня працював центральний ринок і кав'ярні, а також заклади громадського харчування. Щодо транспорту і в Маріуполі і в Сіверськодонецьку, то перевізники розповіли, що очікують роз'яснення від міської влади, як їм діяти і як працювати.
Попереджувальні заходи протидії коронавірусу
Департамент охорони здоров’я Луганської ОВЦА створив штаб, визначив госпітальні бази для надання медичної допомоги особам, яким підтверджено діагноз – інфекційне відділення Рубіжанської міської лікарні, Луганська обласна дитяча клінічна лікарня та резервні лікарні – інфекційні відділення Северодонецької та Старобільської лікарень. Заместитель директора ГУ Луганський обласний лабораторний центр МОЗ Украины Владимир Жданов розповів, що у пацієнта з підозрою на коронавірус беруть проби слизистої та направляють у Київ для визначення остаточних результатів.
12 березня на Луганщину передали з державного резерву: пульсометри, дихальні апарати для новонароджених та дорослих, інфузійні насоси для дозованого введення лікарських засобів, апарати штучної вентиляції легенів, кисневі концентратори, всім медичним закладам, в яких надається спеціалізована медична допомога.
В Донецькій області бази для лікування хворих це - дві інфекційні лікарні у Костянтинівці і Мирнограді та інфекційні відділення у Маріуполі в Селидовому, Волновасі, у Бахмуті, Курахово та Краматорську. У разі потреби в ці лікарні надійдуть пульсоксиметри, дихальні ручні апарати, інфузійні насоси, маски, пересувні апарати штучної вентиляції легень та інше обладнання.
12 березня повідомлялося, що Донецький обласний лабораторний центр МОЗ не отримає тест-системи для перевірки на коронавірус через те, що єдиний в Україні не має необхідного обладнання. Проте стало відомо, що Фонд Рината Ахметова зголосився закупити аналізатор проб Convergys PCRtist в комплекті з тест-картриджами для нього.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас