Баканов розповів, чому СБУ обміняла важливого свідка - бойовика Цемаха
Наявність фігуранта справи про авіакатастрофу МН-17 Володимира Цемаха в списку ставило під питання весь обмін утримуваними особами з Росією
- Донбас
-
13 листопада 2019 19:43

Про це заявив в інтерв'ю Главкому глава Служби безпеки України Іван Баканов, передає Depo.Донбас.
"Обмін Цемаха - абсолютно усвідомлене рішення. Ми маємо робити все для того, щоб українські громадяни, яких незаконно утримують на території іншої країни, поверталися додому. Якби у нас не було претензій до Цемаха, я думаю, він би не був обміняний. Наявність Цемаха у списку на обмін ставило під питання весь обмін. Ми могли ще роками тримати Цемаха, який не сказав би ні слова більше ні українським, ні нідерландським слідчим. Це був безперспективний шлях", - зазначив Баканов.
Нагадаємо, 3 листопада у прокуратурі Нідерландів відмовились коментувати покази Цемаха у справі МН17.
Довідка: 7 вересня відбувся обмін полоненими між Україною і Росією по системі "35 на 35". Серед тих, кого видала Україна, був і бойовик "ДНР" Володимир Цемах, який є свідком у справі збиття літака рейсу МН17.
8 вересня ексгенпрокурор Юрій Луценко заявив, що допит фігуранта справи MH17 Володимира Цемаха напередодні його передачі Росії відбувся, однак від угоди зі слідством він відмовився.
11 вересня нідерландське слідство перекваліфікувало статус Володимира Цемаха, який був свідком у справі про катастрофу MH17, на підозрюваного.
Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас
Всі новини на одному каналі в Google News
- 10:44У Слов'янську затримали ворожого інформатора ФОТО
- 09:43Ворог атакував з авіації Лиманську громаду: Внаслідок прямого влучання в будинок загинуло двоє людей ФОТО
- 22:35 Від початку цієї доби відбулося 133 боєзіткнення, - Генштаб
- 21:32Росія вдарила по Краматорську: Пошкоджений залізничний вокзал
- 16:13У фіналі футбольного Кубка інтрига: У Житомирі відбудеться класична українська битва "Динамо" і "Шахтаря"
- 08:38Внаслідок удару по Костянтинівці загинула жінка з дитиною
- 22:40 У 1 155 день війни на фронті відбулося 124 боєзіткнення
- 15:04ЗСУ схопили в полон громадянина Сенегалу, який воював на боці рф Відео
- 22:40 З початку доби на фронті відбулося 118 зіткнень
- 21:42Росія вивезла з Маріуполя понад 120 тисяч тонн українського коксівного вугілля
- 18:32Атаки росіян на Мирноград: кількість жертв зросла
- 19:14 Росія захопила в полон близько 10 тисяч українців
- 15:24 У ЗСУ заявили, що витісняють рашистів із західних околиць Покровська
- 20:59 DeepState: окупанти захопили село на Лиманському напрямку
- 14:44 Росія порушила проголошене “великоднє перемир’я” щонайменше 26 разів, - Зеленський
- 09:22 Протягом минулої доби на фронті зафіксовано 127 бойових зіткнень
- 23:51Не бачилися три довгих роки: З російського полону повернулися мама й син, які разом виходили з "Азовсталі"
- 21:31росіяни вгатили по Костянтинівці: поранено людину, ще двоє під завалами
- 11:31 Ракети різних типів та дрони: Вночі знову рашисти атакували Україну