ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Почали роботу освітні центри для абітурієнтів з окупованих територій

19 червня розпочали роботу освітні центри "Донбас-Україна" та "Крим-Україна"

Depo.
19 червня 2017 22:59
ФОТО: depo.ua

Будь-який абітурієнт з Криму та окупованого Донбасу може вступити до українських вишів за спрощеною системою – без складання ЗНО, передає Depo.Донбас з посиланням на прес-службу Міністерства освіти і науки України.

Центри працюватимуть на базі переміщених ВНЗ, а також на базі університетів, розташованих на підконтрольній території Донбасу. У переміщених вишах для вступників встановлені фіксовані обсяги державного замовлення для всіх спеціальностей та освітніх рівнів. Щоб скоординувати роботу центру "Донбас-Україна" та провести консультації для працівників "гарячих ліній центрів, з 19 до 23 червня на Донбасі з робочою поїздкою перебуватиме завідувач сектору переміщених вищих навчальних закладів департаменту вищої МОН Світлана Кретович.

Разом з виконавчим директором ГО "Фонд "Відкрита політика" Іриною Ждановою вони відвідають ВНЗ, розташовані в Краматорську, Рубіжному, Кремінній та Сіверськодонецьку.

Центри "Крим-Україна" діють на базі 12 ВНЗ. У цей час в звичному режимі працюватимуть 12 освітніх центрів "Крим-Україна". І коли відбудуться передбачені законом зміни, це будуть додаткові виші й додаткові місця до тих, які вже є зараз", – повідомила Кретович.

Вона додала, що нині квота на місця державного замовлення для абітурієнтів з Криму становить 20% від загального обсягу держзамовлення, а це понад 800 місць. Для вступу за спрощеною системою абітурієнту потрібно приїхати до освітнього центру, подати заяву та заповнити освітню декларацію.

Після цього пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів (українська мова, історія України) і скласти вступний іспит з одного предмета, визначеного ВНЗ, або творчий конкурс. Також необхідно буде отримати в школі, закріпленій за освітнім центром, тимчасову довідку – її протягом 3 місяців потрібно замінити на документ про освіту державного зразка.

Вступати через освітні центри можуть як особи, що не мають українського документу про освіту та сертифікатів ЗНО, так і ті, хто має такий документ та сертифікати ЗНО 2016 або 2017 року.

У середньому процедура вступу займає 3-4 дні. На цей час вступники забезпечуються гуртожитком. Освітні центри працюватимуть до 30 вересня.

З докладнішою інформацією можна ознайомитися на сайті МОН у розділі "Для жителів Донбасу і Криму". У МОН нагадали, що торік протягом вступної кампанії до таких центрів звернулося понад 3300 осіб.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас