"Північний потік-2" загрожує безпеці України і нівелює санкції проти Росії, - МЗС Польщі

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутовіч розкритикував російсько-німецький газопровід Nord Stream II (Північний потік - 2)

Про це він сказав в інтерв'ю німецькому виданню Handelsblatt, передає "Польське радіо".

За його словами, цей проект загрожує безпеці України і свідчить про антиєвропейську позицію Німеччини.

"Газопровід нівелює дію санкцій, Nord Stream II вбиває Україну. Коли транзит російського газу через територію України буде припинений, ця країна втратить не тільки значний прибуток, але перш за все гарантію захисту від чергової російської агресії", - заявив Чапутовіч.

Він висловив жаль через відсутність спільної європейської позиції в цій справі. "Польща, США і Європейська комісія представляють проєвропейську позицію, в той час як Німеччина - антиєвропейську. У Німеччині прийнято вважати, що європейська позиція тотожна з німецької, але в разі Nord Stream II це не так", - зазначивЧапутовіч.

У той же час глава польського МЗС зазначив, що в більшості випадків політика Польщі та Німеччини щодо конфлікту між Росією і Україною є схожою. Вона ґрунтується на неприйнятті анексії Криму Росією і втручання в Донбасі, визнання того, що Росія є агресором, а дії РФ проти українських кораблів в районі Керченської протоки - агресією.

Чапутовіч також запропонував призначити спеціального посла генерального секретаря ООН з питань України, додавши, що до так званого нормандського формату повинні приєднатися США і ЄС. "Можливо, Німеччина і Франція вважають, що вони представляють Європу, але, на нашу думку, це не так. Нас можуть представляти тільки європейські установи, в цьому випадку Верховний представник (ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки), а не інші країни", - сказав Чапутовіч.

Нагадаємо, російська компанія "Газпром" планує запустити газопровід "Північний потік-2" в обхід України 1 січня 2020 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас