Під Києвом відкрили центр допомоги жертвам насильства для жінок-переселенок

Під Києвом відкрився Центр психосоціальної допомоги для жінок-переселенок, які постраждали від домашнього та ґендерного насильства

Depo.
21 квітня 2017 12:44
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Центр інформації про права людини з посиланням на всеукраїнську благодійну організацію "Конвіктус Україна", тут жінки та їхні діти можуть знайти притулок на термін до 6 місяців, передає Depo.Донбас.

Повідомляється, що центр створено в рамках проекту "Мобілізація жінок-переселенок проти домашнього та ґендерно-орієнтованого насильства" спільно з громадською організацією "АЦ "Соціоконсалтинг".

"Мета діяльності закладу – забезпечення притулком, надання комплексної допомоги жінкам-ВПО віком до 55 років, у тому числі з дітьми до 18 років, та створення умов для подолання наслідків насильства над ними", - зазначають організатори.

Центр розташований поблизу Києва та надає допомогу жінкам-ВПО із Донецької та Луганської області.

Зазначається, що аби потрапити до центру, жінка може самостійно подати звернення або її можуть направити різні заклади чи установи. Термін перебування у закладі визначається індивідуально, але не може перевищувати 6 місяців від дня поселення.Вікове обмеження для жінок - до 55 років, але за можливості обслуговувати себе самостійно, може бути зроблене виключення для прийняття її до центру.

"Жінці потрібно мати медичну довідку з інформацією про обстеження на туберкульоз, шкірні хвороби, педикульоз. Крім того, не приймаються жінки у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, жінки з симптомами хвороби у гострому періоді, а також особи, які потребують постійного стороннього догляду і не в змозі самі себе обслуговувати", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що центрі може одночасно перебувати 15 осіб (жінки із дітьми).

"Наразі ми лише відкрились і в нас проживає одна жінка, на днях очікуємо ще одну жінку з трьома дітьми", - зазначили у "Конвіктус Україна".

Як повідомлялося раніше, жінки-переселенки змушені долати відразу дві дискримінаційні перепони, влаштовуючись на роботу на новому місці проживання. Вони змушені адаптовуватись до нових соціально-культурних особливостей та часто починати кар'єру спочатку. А з іншого боку, ринок дискримінує їх, як і решту жінок України, пропонуючи часто нерівну оплату праці та менші можливості для отримання керівної посади.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас