Петрулевич: Нинішній заступник голови СБУ Луганщини просив не переслідувати ватажка "ЛНР"

Офіцер СБУ, який у 2014 році просив голову Луганського обласного УСБУ Олександра Петрулевича припинити переслідування одного з ватажків "ЛНР" Олександра Харітонова, зараз є заступником УСБУ в Луганській області

Про це Петрулевич сказав під час допиту в Старобільському суді у справі екс-регіонала Олександра Єфремова, передає Depo.Донбас.

Під час допиту йому задавали питання про подробиці справи Харітонова:

- Коли був затриманий Харітонов, до вас звернувся ваш заступник Данилів з рапортом, в якому він сказав, що Харітонов є агентом впливу - людиною, яка є фактично виконувала деликатні, або не дуже, задачі від СБУ. Ви доповіли про це голові СБУ, Харітонов був етапований у Київ. Мене цікавить доля Даниліва. Він був звільнений. Що вам відомо, де він зараз працює?

Петрулевич: Він надіслав мені рапорт на голову служби за моїм підписом. Я повинен був підписати і відіслати для прийняття рішення. Цей рапорт. Я одразу викликав полковника Животова, кажу, дивись, візьми у розробку розберись з ситуацією. Я доповів голові (СБУ - ред.) він вислухав і одразу прийняв рішення... І в цей же день був наказ про його (Даниліва - ред.) не звільнення, а зняття з посади... На сьогодні він (Данилів - ред.) проходить службу в Луганському УСБУ заступником.

- Цікаво, тобто людина, яка фактично просила вас припинити переслідування Харітонова, на сьогодні є кадровим офіцером і обіймає посаду заступника голови УСБУ в Луганській області?

Петрулевич: Так.

Нагадаємо, Олександр Харітонов (на фото) - у 2005 році вступив в ПСПУ, був обраний секретарем Луганського обласного комітету і депутатом міської ради (2006 рік) У 2007 році висунутий кандидатом в народні депутати від ПСПУ. Брав участь в антинатовських акціях, за що рішенням ЦК ПСПУ в 2008 р був нагороджений пам'ятним знаком "Боєць антинатовського опору". З кінця 2013 року - активний учасник антимайдану в Луганську, організував і очолив сепаратистську організацію "Луганська гвардія".

5 березня 2014 року на мітингу "обраний "народним губернатором" Луганщини. Активний учасник першого захоплення Луганської обласної державної адміністрації 9 березня 2014 року. 13 березня заарештований СБУ. В ході переговорів з сепаратистами з обміну військовополоненими звільнений з-під варти. Виїхав в Москву, де брав участь в мітингах "За Новоросію".

Олександр Петрулевич - близько місяця займав посаду начальника Управління СБУ в Луганській області у 2014 році, за його часів сепаратисти захопили будівлю СБУ в Луганську.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Мітки: #СБУ