UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Переселенців, які не збираються повертатися в ОРДЛО та Крим, стало більше - опитування

Число переселенців, які готові залишитися жити в нових громадах вирісло за рік на 10%.

Як передає Depo.Донбас, про це заявила старша координатор проектів IFES в Україні Надія Пашкова в Києві на презентації опитування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з питань їх участі у виборах і політичних уподобань.

"Зараз 27% ВПО згодні залишитися жити в тій громаді, а 15% скоріше згодні. Тобто можна сказати, що 43% ВПЛ вже задоволені своїм життям, яку побудували в новій громаді, вони вже інтегрувалися. Цей показник змінився, збільшився на 10% за рік", - зазначила вона.

Також відповідно до опитування, показник тих, хто хоче повернуться, зменшився на 5%. Так, тільки 18% ВПО згодні з тим, що якщо ситуація покращиться і будуть умови для безпечного повернення, то вони повернуться. А 6% - ще розглядають можливість переїзду, але на підконтрольну Україні територію.

Як додала Пашкова, національне опитування ВПО спрямоване на вивчення їх рівня знань та ставлення до політичного і виборчого процесу та участі у виборах в Україні. Це опитування відображає зміну політичних поглядів і позицій внутрішніх переміщених осіб з грудня 2018 року, коли проводилося аналогічне опитування.

Опитування проведене в лютому-березні 2019 року. Опитано 2063 переселенців.

Презентація проводиться Міжнародним фондом виборчих систем (IFES) та Громадським холдингом "Група впливу" за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, Міністерства міжнародних справ Канади і британської допомоги від уряду Великобританії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook