Переселенець з Луганщини відсудив в пенсійного фонду України пенсію за 7 років

У липні 2020 року переселенець з Луганщини Сергій Кендзеєрський виграв суд у Пенсійного фонду України, який влітку 2014 року призупинив йому пенсійні виплати. Рішення вже набуло чинності і чоловік отримав пенсію за 7 років

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на Українську Гельсінську спілку з прав людини.

"За станом здоров'я з початком війни і по 2019 рік Сергій Кендзеєрський не міг виїхати з селища Іванівка на Луганщині, яке зараз окуповано. І весь цей час не отримував пенсію по інвалідності. Коли в 2019 році виїхав до Дніпра і звернувся до ПФУ, то отримав відмову в пенсійних виплатах. Він підготував звернення з проханням про допомогу до Президента України та Прем'єр-міністра, проте, вони не принесли результату", - йдеться у повідомленні.

Після цього Кендзеєрський звернувся по допомогу до правозахисників. 

Вони з'ясували, що в ПФУ не вважають війну і відсутність можливості виїхати з окупованих територій поважною причиною "пропуску звернення до Фонду в передбачений 5-річний термін". 

"Від Кендзеєрський вимагали довідки про місце роботи і зарплату. Хотіли бачити оригінали навіть незважаючи на те, що такі довідки представники Фонду могли бачили в електронному вигляді в пенсійній справі. Сергій Миронович пояснював, що приїхав не з курорту, а із зони бойових дій і окупації, і не міг повернутися назад ", - розповів юрист Громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини Віталія Серебрянська.

Після чергової відмови в ПФУ, пенсіонер з юристами пішли до суду з вимогою відновити виплати і виплатити пенсію в повному обсязі за період з 2014 року.

"У суді ми довели, що протягом п'яти років він не міг покинути окуповані території за станом здоров'я, так і пропустив строки звернення для відновлення пенсії. І попросили виплатити заборгованість повністю і відновити виплати ", - пояснила юрист.

У липні 2020 року Дніпропетровський окружний районний суд ухвалив рішення на користь переселенця і визнав, що проведення АТО/ООС є поважною причиною того, що Кендзеєрський не міг звернутися до ПФУ.

Юристи наголошують, що цей випадок може використовуватися як позитивна судова практика для подібних випадків.

За словами пенсіонера, отримані гроші він планує витратити на лікування та реабілітацію. А повертатися в ОРЛО не буде, бо там йому жити не дадуть.

"Після появи інформації про судове рішення, в так званій ЛНР вже сказали, що мене чекають. Мені повертатися туди не можна, я налагоджую життя на вільній території України, але поки не можу зрозуміти, чому рідна держава до мене так ставиться, не вважає, що життя і здоров'я людини - найвища цінність ", - каже Кендзеєрський.

Нагадаємо, що Приморський районний суд Одеси повністю задовольнив позов вимушеної переселенки з Донбасу Ольги Абдуллаєвої до РФ та зобов'язав останню компенсувати жінці матеріальну та моральну шкоду, заподіяну агресією щодо нашої країни.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme