Перемоги тижня в ООС: Спецоперація СБУ і викриття шпигуна ФСБ

Минулий тиждень у зоні бойових дій на Донбасі був непростим, але й він також приніс ряд важливих перемог

Перемоги тижня в ООС: Спецоперація СБУ і…
Фото - прес-центр штабу ООС

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отже, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Знищення живої сили та техніки бойовиків "Л-ДНР"

20 січня на окупованій території Донбасу застрелили заступника командира так званого "полку спеціального призначення МВС" "ДНР" (більш відомого, як бандформування "П'ятнашка") Олексія Кривулю на прізвисько "Грін".

21 січня стало відомо, що на окупованій Луганщині ліквідували "польового командира" банди "Призрак" Володимира Тимочкіна з позивним "Закат".

Обидва були активними учасниками злочинів проти України ще з 2014 року. Кривуля брав активну участь у захопленні Слов'янська під командуванням Ігоря "Стрєлкова" Гіркіна, а Тимочкін брав участь у боях на Бахмутській трасі.

Читайте також: Росія замітає сліди: Хто і чому відстрілює польових командирів "Л-ДНР".

Підтримка України у світі

19 січня австрійський дипломат Мартін Сайдік заявив, що у Мінських домовленостях не йдеться про автономію Донбасу.

"У Мінських домовленостях немає пункту про надання автономії Донбасу, як на цьому наполягає російська сторона, натомість міститься положення про особливий статус ОРДЛО в межах української децентралізації", – заявив Сайдік.

"Потім з'явився ще один елемент з російської сторони: вимога автономії – поняття, яке марно шукати в тексті Мінських домовленостей. Там є лише децентралізація. Тож якщо українці не хочуть говорити про автономію, я можу це зрозуміти", – додав він.

За словами Сайдіка, Україна готова надати особливий статус ОРДЛО в межах реформи децентралізації, "але спочатку має бути чітко прояснена безпекова сторона". Зокрема, потрібно визначити, як Україна поверне повний суверенітет над усією територією Донецької та Луганської областей.

"Проблема полягає в тому, що поки що росіяни та сепаратисти не хочуть говорити про цей "День X", – заявив Сайдік.

Спецоперація СБУ

18 січня Служба безпеки України задокументувала механізм фінансування Росією окупаційної адміністрації в Луганській області.

СБУ встановила, що щоб уникнути санкцій щодо банківського сектора, Росія створила на власній території і на тимчасово окупованих районах Донбасу спеціальні фінансові установи. З 2014 року, після введення в "ЛНР" території рублевої зони, з їх допомогою Росія ввела механізм фінансування апарату окупаційних органів влади.

Для приховування прямої фінансової підтримки фейкових установ в "ЛНР" Росія залучила до схеми банківську установу Південної Осетії, через яку кошти з Росії потрапляють в так званий "Державний банк ЛНР". Після цього кошти розподіляються "Міністерством фінансів ЛНР" між окупаційними органами влади і силовим блоком.

За наявними даними СБУ, щорічний обсяг фінансування Росією терористичної організації "ЛНР" перевищує 30 млрд російських рублів - понад дві третини від загальних потреб "бюджету" псевдореспубліки.

СБУ зазначає, що ключову роль в системі фінансування псевдореспубліки "ЛНР" і її незаконних збройних формувань грають так звані "Міністр фінансів" і директор "Держбанку ЛНР". Зазначені особи займають керівні посади в окупаційній адміністрації ще з 2014 року. Вони підтримують постійні контакти з кураторами від урядових структур РФ, систематично виїжджають до Москви для узгодження питань виділення "асигнувань" на функціонування так званої "ЛНР" і розподілу коштів.

На даний момент псевдочиновникам повідомлено про підозру у фінансуванні дій, скоєних з метою насильницької зміни конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни кордонів території або державного кордону України. Вони оголошені в розшук. Їм загрожує до довічного ув'язнення.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їх посіпак

20 січня на Дніпропетровщині контррозвідка СБУ викрила військового контрактника ЗСУ, засланого ФСБ.

На початку військової агресії проти України мешканець міста Святогорськ виїхав до тимчасово окупованої Донеччини, де приєднався до проросійських терористів. Під час "служби" у "республіканській гвардії" та "слов'янській бригаді" квазіутворення він був завербований ФСБ.

Саме за завданням ворожої спецслужби на початку 2019 року бойовик повернувся на підконтрольну українській владі територію та вступив на контрактну військову службу. Перебіжчик збирав та передавав ворогу дані про дислокацію, озброєння, бойові завдання військових зведень з району проведення ООС, а також персональні дані керівного та особового складу.

Агента затримали поблизу військової частини під час спроби передачі зібраних розвідданих.

Йому повідомлено про підозру у державній зраді та терористичній діяльності. З`ясовуються всі обставини злочину.

23 січня у Слов'янську на Донеччині направлена до суду справа проти місцевої мешканки, яка сприяла "ДНР" в окупації міста.

Обвинувачена – мешканка Слов’янська, яка у травні 2014 року брала активну участь в організації та проведенні незаконного референдуму щодо створення "ДНР".

Досудовим розслідуванням встановлено, член "дільничної виборчої комісії", що знаходилась у приміщенні ДП "Науково-дослідний інститут високих напруг" Слов’янська, здійснювала звірку паспортних даних виборців, видавала їм бюлетені, брала участь у підрахунку голосів, складанні, підписанні та передачі бойовикам протоколу з результатами незаконного опитування громадян.

Максимальне покарання за санкцією статті – до десяти років за ґратами з конфіскацією майна або без такої.

23 січня одному з ватажків "ЛНР" Офіс генпрокурора повідомив про підозру.

Керівника артилерійського підрозділу "2 Окрема гвардійська мотострілецька бригада 2 армійського корпусу Народної міліції" "ЛНР" Офіс генпрокурора підозрює у вчиненні особливо тяжких злочинів

Бойовика підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3 ("Створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній") та ч. 2 ст. 438 ("Порушення законів та звичаїв війни") Кримінального кодексу України.

За даними слідства, українець 30 серпня 2016 року, перебуваючи на території селища Весела Гора Луганської області, діючи умисно, спільно із іншими учасникам терористичної організації "ЛНР" та представниками Збройних сил Росії здійснив артилерійські обстріли цивільної інфраструктури та мирного населення міста Щастя Луганської області.

Внаслідок обстрілів загинула 1 цивільна особа, зруйновано і пошкоджено 23 будівлі та п'ять транспортних засобів.

Судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їх посіпакам

22 січня суддю незаконно створеного російського окупаційного суду у Криму було засуджено до 12 років позбавлення волі за державну зраду.

За публічного обвинувачення Офісу генерального прокурора Святошинський райсуд м. Києва в порядку спеціального судового провадження визнав винним суддю Красногвардійського районного суду АР Крим у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України), призначивши покарання – 12 років позбавлення волі.

Під час судового розгляду встановлено, що громадянин України – суддя вказаного суду у березні – листопаді 2014 року забезпечував становлення та зміцнення окупаційної влади Росії шляхом безпосередньої участі в утворенні та функціонуванні незаконно створених російських окупаційних органів на тимчасово окупованій території Криму.

Окрім того, він, будучи призначеним на посаду судді так званого "Красногвардійського районного суду Республіки Крим Російської Федерації", виконував функції представника окупаційної судової влади держави-агресора з метою недопущення контролю української влади на території АР Крим. Таким чином, зазначена особа умисно надала допомогу РФ в проведенні підривної діяльності проти України на шкоду суверенітету та територіальній цілісності нашої держави.

Нова зброя "Укропів"

21 січня ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Корольова, що входить до складу державного концерну "Укроборонпром", презентував власну розробку – квадрокоптер "Берегиня" для розвідувальних операцій.

Берегиня – перший військовий квадрокоптер вітчизняного виробництва. Його рама надрукована із карбону за допомогою 3D принтера, вага – до 2 кг. Цей матеріал є міцним і легким, що робить безпілотник мобільним та ефективним для розвідувальних цілей. Це також здешевлює ремонт апарату.

Читайте також: Шумне чудо з ручним керуванням: Що за квадрокоптер "Берегиня" розробили для ЗСУ.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути ряд перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme