Отруєння 94 людей на Донеччині: Омбудсмен констатує, що дитячий табір неможна було відкривати

Омбудсмен Людмила Денисова констатує, що дитячий табір на Донеччині, де отруїлися 94 людини, неможна було відкривати

Про це Денисова написала на своїй сторінці у Facebook після відвідин дитячого табору, передає Depo.Донбас.

Вона зазначила, що що реагування з боку адміністрації табору на перші скарги дітей на погане самопочуття було відсутнім.

"Лікар, за її словами, сама розуміла, що це не звичайне ОРЗ. Цитую: "До мене ввечері прийшов натовп дітей". Але вона хотіла уникнути проблем й тому вирішила почекати до ранку. Хоча, як ніхто інший мала б розуміти – чим раніше звернутися за медичною допомогою, тим менші наслідки для здоров'я", - написала Денисова.

Вона також повідомила, що директор табору теж не зреагував миттєво.

"Й він має нести за це відповідальність, так само, як і лікар. Адже, якщо береш в оренду такий об'єкт, то маєш надати безпечні умови для перебування дітей, а не чекати до ранку – може, воно само собою вирішиться, діти самі одужають швиденько", - написала Денисова.

"Дитячий табір зараз закрито, але я не впевнена, що його взагалі можна було відкривати для дітей. Серед побаченого - брудні матраци, переповнені кімнати, по 11 дітей в невеликій кімнаті. Щодо збереження продуктів - риба разом із м'ясом в одному холодильнику. Дату закупки риби мені так і не сказали", - додала вона.

Денисова заявила, що починає своє розслідування й відкриває провадження з приводу масового отруєння дітей.

Нагадаємо, на Донеччині захворіло та госпіталізовано до лікувальних закладів 94 особи, із них 79 дітей та 15 дорослих, які отруїлися у дитячому таборі "Яструбок".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас