ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ООН закликає Україну відновити соцвиплати усім переселенцям

В ООН закликає український уряд відновити соціальні виплати переселенцям з Донбасу
Depo.
2 червня 2016 22:39
ФОТО: depo.ua

Про це заявила координатор кластера ООН з питань захисту біженців Анна Річ, передає Depo.Донбас з посиланням на громадську ініціативу "Відновлення Донбасу".

"Результати моніторингу показали, що процедура зупинення виплат масова і відзначається в різних регіонах. Кластер з питань захисту закликає припинити призупинення виплат, відновити виплати всім, хто постраждав від конфлікту, забезпечити кожному переселенцю доступ до соцвиплат нарівні з усіма громадянами України", - повідомила Річ на прес-конференції в четвер у Києві.

Вона повідомила, що соцвиплати, включаючи пенсії і адресну допомогу, були припинені для сотень тисяч внутрішньо переміщених осіб в кінці лютого цього року.

"Процес почався на сході України, а триває в інших містах", - сказала Річ.

"Для багатьох соцвиплати - єдине джерело доходу, який рятує від злиднів. Учасники кластера повідомили, що отримують численні прохання про допомогу від сімей, які перебувають на межі виселення, тому що у них грошей заплатити за оренду, ми також чуємо історії сімей, які не знають, як завтра будуть годувати дітей", - додала вона.

Нагадаємо, голова Донецької ВЦА Павло Жебрівський обіцяє до кінця поточного тижня відновити соцвиплати вимушено переміщеним особам, у яких відсутній штам міграційної служби в довідці переселенця.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас