ООН вимагає організувати додаткові заходи для стійкого режиму тиші на Донбасі

Помічник генсекретаря ООН Мирослав Єнча заявляє про потребу погодження додаткових заходів для закріплення стійкого і незворотного режиму припинення вогню на Донбасі

Про це він сказав на засіданні Ради безпеки ООН з приводу четвертої річниці з часу підписання Комплексу заходів з виконання Мінських угод, передає Depo.Донбас.

Єнча заявив, що поява жертв серед людей та руйнування на Донбасі об'єктів інфраструктури продовжуються на майже щотижневій основі.

"Існує наполеглива необхідність погодити додаткові заходи, які зроблять режим припинення вогню стійким і незворотним. Без зволікання, пріоритетом сторін має бути відведення важкого озброєння з населених районів, розведення сил, і захист критичної цивільної інфраструктури", - наголосив він.

Єнча заявив, що в ООН повністю відданні продовженню надання гуманітарної допомоги.

Він заявив, що Мінські угоди залишаються єдиною узгодженою основою для досягнення миру шляхом проведення переговорів.

"Хоча дипломатичні зусилля в рамках Мінських угод продовжуються, положення Мінських угод, на жаль, залишаються здебільшого невиконаними, в тому числі їхні ключові безпекові та політичні аспекти", - наголосив він.

"Переговори, здається, втратили імпульс. При цьому, головні зацікавлені сторони нездатні або незацікавлені добитися домовленості щодо ключових подальших кроків або відхиляються зосереджувати увагу на виконанні погоджених кроків", - наголосив Єнча.

Також він заявив, що "впродовж останніх п'яти років конфлікт на сході України не є сплячим, і не є замороженим". Він додав, що цього тижня ще один раунд переговорів відбудеться у Мінську в рамках засідання Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі.

"В ООН щиро сподіваються та очікують, що відповідні сторони досягнуть відчутних результатів на цих зустрічах і виконають рішення сумлінно й без затримок", - наголосив Помічник генерального секретаря ООН.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас