В омбудсмена розповіли, як триває розслідування смертей на КПВВ Донбасу

На Донбасі від початку 2019 року в черзі на КПВВ померли близько 10 людей, однак майже всі смерті сталися на окупованій території, що становить певні проблеми для слідства

Про це "Вільному радіо" розповів представник уповноваженої Верховної ради України з прав людини у Донецькій та Луганській областях Павло Лисянський, передає Depo.Донбас.

"Дані внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань і прокуратура цим займається. Але потрібно розуміти, що факти смерті були на окупованій території і швидко ці справи просуватись не можуть", - розповів він.

Крім того, Лисянський збирає повну інформацію про всіх померлих людей на КПВВ, або в буферній зоні, починаючи з 2017 року.

"Зробили ми запити щодо смертей на КПВВ взагалі. Тобто зараз чекаємо звернення. Ми буквально вчора телефонували державним установам, щоб нам швидше надавали цю інформацію", - додав Лисянський.

Омбудсмен зазначив, що на нещодавній зустрічі з прокурором Луганської області Владимиром Янко він також піднімав питання смертей на КПВВ, і прокуратура Луганщини також залучилась до розслідування.

Нагадаємо, щовпродовж 2018 року, під час перетину лінії розмежування на Донбасі, померли понад 50 людей.

Як повідомлялося раніше, представник уповноваженого з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський звернувся до прокуратури з вимогою розслідувати останні смерті на КПВВ Донбасу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас