ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Окупанти "ДНР" і "ЛНР" зажадали особливого статусу Донбасу до виборів

Бойовики "ДНР" та "ЛНР" написали так званий законопроект про проведення місцевих виборів на Донбасі
Depo.
12 травня 2015 17:25
ФОТО: depo.ua

Інформацію про заяву бойовиків Дениса Пушиліна та Владислава Дейнего оприлюднили на сайті, підконтрольному бойовикам "ДНР", повідомляє Донбас.depo.ua.

У так званому документі окупанти пропонують заборонити українським партіям, представники яких брали участь у введенні режиму антитерористичної операції на Донбасі, економічної блокади і "розпалюванні мілітаристської пропаганди і соціальної та міжнаціональної ворожнечі".

Також бойовики посягнули на створення тимчасових виборчих комісій з-поміж населення окупованого Донбасу, і хочуть, щоб саме ці комісії визначали порядок організації виборів, агітації та підрахунку голосів. До спостереження за виборами бойовики вимагають залучити АБСЄ (Асоціація з безпеки і співробітництва в Європі, клон ОБСЄ) і Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ).

Щодо самих виборів, окупанти хочуть, щоб вони відбулися після скасування АТО та прийняття закону про амністію сепаратистів і введення особливого статусу для Донбасу. Нагадаємо, що останній пункт прямо протилежний рішенням Ради, яка 17 березня вирішила, що особливий статус Донбасу буде запроваджено тільки після місцевих виборів за українськими законами.

Бойовики вимагають це рішення скасувати. Без скасування цієї поправки вони відмовляються просувати мирного процесу надалі.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко заявляв, що нинішні ватажки "ДНР" і "ЛНР" зможуть взяти участь у місцевих виборах на Донбасі. При цьому він наголосив, що вибори мають відбутися за українським законодавством і їх має визнати світ. Також вибори можуть пройти тільки після виведення звідти озброєних бойовиків і деокупації.