Округ №49: Чому Костянтинівка голосує за свинаря, що оповив місто смородом скотомогильників

Багато років місцеві мешканці просять оголосити цю територію зоною надзвичайної екологічної ситуації

Округ №49: Чому Костянтинівка голосує за…

Журналісти Depo.ua в рамках проекту "Вибори-2019. Повне оголення" створили електоральну карту виборчих округів. Ми розповідаємо як змінювались межі округів, хто і коли перемагав на окрузі, а головне завдяки чому, які технології застосовувалися, які були успішними, а які – ні. Хто претендує на цей округ на майбутніх виборах та які у них позиції. Все ця інформація - вже у відкритому доступі на порталі ВИБОРИ-2019.

Округ №49.

Центр – місто Костянтинівка

Опис меж: міста Дружківка, Костянтинівка, Костянтинівський, Красноармійський райони

Орієнтовна кількість виборців – 152 298

Місцезнаходження ОВК – Костянтинівка

Костянтинівка - це прифронтове містечко на Донеччині, лінія розмежування усього в 17 км звідси. Ця територія - і місто, і навколишні населені пункти - давно облюбовані "крєпкімі хозяйственніками", які довели усе до зубожіння. До того ж тут працювали найбільш шкідливі для екології підприїмства. Від більшості з них залишилися самі руїни, а от місцевий хімзавод, наприклад, щє коптить повітря. Хімічні речовини тут зберігали у відкритих ємностях, а відходи зливали у річку Козенний Торець. Поблизу навколишніх сіл неоднорозово знаходили скотомогильники, тут же відходи зливають у відстійники водоканалу, "ароматів" додає велике звалище сміття.

Довідка: Згідно з даними ЦВК під час парламентської кампанії 2014 року в межі цього округу входили міста Дружківка, Костянтинівка, Костянтинівський, Красноармійський райони. Що ж стосується парламентських перегонів попередніх років, то ця територія у 1998 та 2002 роках була округом під номером 51. У 2006-2007 роках - №45. І лише у 2012-2014 році костянтинівський округ став 49-м.

Що стосується президентських виборів минулих років, то цей округ у 1999-2004 роках був під номером 51, у 2010 та 2014 роках - №50.

Парламентські вибори (межі округу №49)

1998 рік

Євген Константинов (самовисування) - 32,18%

Костянтин Охріменко (КПУ)– 18,55%

2002 рік

Микола Комар (Блок "За єдину Україну!") – 31,65%

Костянтин Охріменко (КПУ) – 21,99%

2006 рік

Партія регіонів – 74.77%

Блок Наталії Вітренко "народна опозиція" – 7.83%

2007 рік

Партія регіонів – 76.54%

КПУ – 7.73%

2012 рік

Денис Омелянович (Партія регіонів) – 63.94%

Юлія Гур (КПУ) – 23.44%

2014 рік

Денис Омелянович (член ПР, самовисування) - 27,35%

Валерій Панасовський (самовисування) – 15,41%

Сохранить

На парламентських виборах у 1998 році голова правління відкритого акціонерного товариства "Дружківський машинобудівний завод" Євген Константинов виграв вибори на цьому окрузі у нардепа-комуніста Костянтина Охріменка. Переможець у раді став членом комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Константинова довгий час називали "помаранчевим нардепом". Він обирався у Раду ще три рази за політичними списками, входив у політичну силу Юлії Тимошенко аж до 2010 року. Тоді Константинов вийшов з фракції БЮТ і доєднався до провладної коаліції "Стабільність і реформи", яка була сформована на основі Партії регіонів, КПУ і блоку Литвина.

Але й до його остаточного виходу з "помаранчевої політсили" Констатинов завджи тяжів до регіоналів, принаймні їхню "тінь" неможливо було не помітити. В ОПОРі, кажучи про Констатинова писали: "Відсидів він від дзвінка до дзвінка термін на лаві народного депутата, а чим займався у Верховній Раді - ніхто з його виборців не знає. Відомо тільки, що питаннями вмираючого фарфорового заводу і злочинцями, що грабують його, він точно не займався. А тепер ті, хто мерз на Майдані, вистояли йому ще одну можливість посидіти в теплому кріслі нардепа. І хто у нього зараз в офіційних помічниках? Член Партії регіонів підприємець Ашот Мелікбегян і колишній Дружківський мер, а нині безпартійний дорожній будівельник-лататель Геннадій Пронін".

Насправді ж про діяльність Константинова як нардепа мало що відомо. Наприклад, в архіві порталу Рада не міститься інформації, що у парламенті червертого і п'ятого скликання Константинов подав хоч якийсь законопроект.

У 2002 році від костянтинівського округу у Раду потрапив голова Костянтинівської районної державної адміністрації, регіонал Микола Комар. Після обрання став головою підкомітету з питань забезпечення діяльності депутатів Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР. Комар обирався у Раду ще два рази, у 2006 та 2007 роках за партійними списками ПР.

Комар відомий тим, що саме в нього зберігатися картки для голосування усіх членів фракції Партії регіонів. Він перед кожним засіданням їх розставляв по місцях, і картки, завдяки когегам про фракції, голосували навіть за відсутності нардепів на роботі. Комар був досить активним у законотворенні та у спілкуванні зі ЗМІ. Наприклад він був одним з авторів законопроекту, яким пропонувалося доповнити перелік об'єктів Червоної книги "рідкісними видами мікроорганізмів". Або ж у 2008 році активно коментував можливість об'єднання фракцій Партії регіонів і БЮТ та казав, що Юля (Юлія Тимошенко - ред.), "хоч і брехуха, але хороша".

"Юля, коли бреше, то мимоволі вимовляє "хі-хі", як би зловтішаючись над опонентами", - казав Комар під час спілкування з журналістами у Костінтинівці. А ще казав про внутрішні закони "регіоналів": "Про Януковича ми навіть в курилці не дозволяємо собі говорити погано".

Парламентські вибори у багатомандатному виборчому окрузі (межі округу №49)

1998 рік

КПУ – 31,46% (34, 2 тисячі голосів)

Блок "Трудова Україна" – 18,47% (20,1 тисяча голосів)

"Наша Україна" – 9,43% (10, 2 тисячі голосів)

2002 рік

КПУ – 41,74% (40,8 тисяч голосів)

Блок "За єдину Україну!" – 23,59% (23 тисячі голосів)

СДПУ (о) – 5,13% (5 тисяч голосів)

2006 рік

Партія регіонів – 74,77% (101,3 тисячі голосів)

Блок Наталії Вітренко "Народна опозиція" – 7.83% (10,6 тисяч голосів)

КПУ – 4,32% (5,8 тисяч голосів)

2007 рік

Партія регіонів – 76,54% (97,1 тисяча голосів)

КПУ – 7,73% (9,8 тисяч голосів)

БЮТ – 3,73% (4,7 тисяч голосів)

2012 рік

Партія регіонів – 60,12% (51,3 тисячі голосів)

КПУ – 24,24% (20,6 тисяч голосів)

ВО "Батьківщина" – 5,36% (4,5 тисяч голосів)

2014 рік

Опозиційний блок – 33,95% (13,8 тисяч голосів)

КПУ – 15,2% (5,9 тисяч голосів)

БПП – 14,79% (5,8 тисяч голосів)

У 2012-2014 роках від костянтинівського округу у парламент обирався донецький "младорегіонал" Денис Омельянович. У Раду вперше він потрапив у 2010 році з цукеркового ("Київ-Конті") та м'ясного ("АПК-Інвест") бізнеса після того, як низка нардепів склали мандати - його номер у списку ПР був 204-м. Після перемоги на виборах, у Раді сьомого скликаня Омельянович увійшов у фракцію "Опозиційного блоку" і став головою підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

Омельяновича у ЗМІ називають "лобістом свиней Бориса Колеснікова" - м'ясного виробництва "АПК-Інвест" - підприємства, одним з власників якого є регіонал Колесніков. Омельянович з 2006 року був на цьому підприємстві генеральним директором, а потім почесним президентом. (Доречі, "Київ-Конті", де також довгий час працював Омельянович, також є бізнесом Колеснікова).

Це м'ясне підприємство замішане у так званому "трикутнику смерті", який генерує нестерпний сморід на навколишні селища та місто Костянтинівка. Сморід йде від старого міського звалища, відстійників місцевого водоканалу і "кісткового заводу" - філії "Укрветсанзаводу".

Біля цього міста журналісти та місцеві активісти кілька разів знаходили справжні скотомогильники.

У ЗМІ писали, що (кістковий завод) в Костянтинівці теоретично виробляє кісткову муку, а на практиці незаконно утилізує відходи м'ясовиробництва "АПК- Інвест", яке знаходиться у сусідньому Покровському районі.

У 2012 році, коли Омельянович балотувався від костянтинівського округу, місцеві активісти протестували проти розширення комплексу "АПК Інвест", надівши свинячі маски і взявши в руки плакати: "Ваша земля - наш туалет", "Наші відходи вбивають", "Будеш жити в гнойовій рідоті".

Тоді ж у Костянтинівку з Великобританії приїжджали Трейсі Ворчестер і Аластаір Кеніл - керівники організації "Ферми, а не фабрики". Вони виступають проти негуманного ставлення як до свиней, так і до людей, які працюють на гігантських свинарниках, або проживають неподалік. Вони казали, що ситуація в Україні з виробництвом свинини найгірша з тих, що вони бачили.

Жителі селища Первомайський на околиці Костянтинівки понад рік страждають від трупного смороду, який накриває їх населений пункт, однак всі їхні скарги і звернення до місцевої влади та правоохоронців не давали результату. Вони вимагали оголосити цю територію зоною екологічного лиха. І хотіли дізнатися від міністерства екології, чи справді філія "Укрветсанзаводу" незаконно утилізує відходи м'ясного виробництва свиноферм "АПК-Інвест".

Згодом стало відомо, що одне з джерел смороду - біопруд - засипали землею.

Щодо Омеляновича, то він непублічний нардеп, який, за даними "ЧЕСНО", до того ж пропускає більшість засідань свого комітету з питань аграрної політики. Проте свиний бізнес, який він лобіює, поки не має проблем, користуючись забороною перевірок у прифронтовій зоні.

Президентські вибори (межі округу №49)

1999 рік. 2 тур

Леонід Кучма - 54 316 голосів

Петро Симоненко - 53 987 голосів

2004 рік. 3 тур

Віктор Янукович - 93,44%

Віктор Ющенко - 4,55%

2010 рік. 2 тур

Віктор Янукович – 90,02%

Юлія Тимошенко – 7,07%

2014 рік

Петро Порошенко - 35,89%%

Сергій Тігіпко – 16,94%

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme