ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Офіцер "Альфи" розповів, як зрадники зривають операції зі знищення терористів

Офіцер спецпідрозділу СБУ "Альфа" Віктор К. анонімно розповів, як готуються операції з ліквідації бойовиків, і окреслив масштаби проникнення російських "кротів" в лави українських силовиків
Depo.
1 травня 2015 15:20
ФОТО: depo.ua
Офіцер "Альфи" розповів, як зрадники зривають  операції зі знищення терористів
Офіцер "Альфи" розповів, як зрадники зривають операції зі знищення терористів

Зокрема, Віктор розповів, що в липні минулого року була здійснена спроба ліквідації тодішнього "міністра оборони ДНР" Ігоря Гіркина (Стрелкова) в Слов'янську, передає depo.ua посиланням на інтерв'ю спецпризначенця сайту "Гордон".

"За оперативними каналам нам вдалося отримати інформацію про місце його проживання. По будинку, в якому він жив, було завдано артударів, але снаряд потрапив в будівлю, з якого Стрєлков вийшов буквально кількома хвилинами раніше. Були й інші спроби ліквідації ватажків терористів, але в силу різних причин вони також закінчилися безуспішно", - розповів боєць "Альфи".

За його словами, операції з ліквідації ватажків терористів не вдаються через слабку роботу нашої контррозвідки і високий ступінь зради на всіх рівнях спецслужб.

"Через це я не ризикнув би ні сам брати участь в операції з впровадження в середовище терористів, ні посилати туди особовий склад. Безпосередні виконавці подібних завдань - професіонали, але проблема полягає в розробниках цих операцій. Найчастіше такі плани на 90% не відповідають ситуації, в яку потрапляє агент", - вважає Віктор.

На його переконання, причина в тому, що керівні органи АТО і армії - дуже інертні.

"Поки інформація дійде до самого верху, поки її там проаналізують і приймуть рішення, проходить багато часу. При цьому дуже часто відбувається витік інформації. Тому найефективніша і гнучка структура - у якої ланцюжок між штабом і виконавцем мінімальна. Наприклад, добровольчий батальйон ДУК "Правий сектор" "працює" з терористами набагато ефективніше, ніж регулярна армія і спецслужби. У них маленький штаб, невелика кількість людей, що беруть участь у розробці операцій, чим практично виключається витік інформації", - сказав Віктор.

Він додав, що в українських розвідувальних структурах чимало "кротів" з ФСБ.

"Пам'ятаєте, як наприкінці квітня 2014 року в Слов'янську сепаратисти Стрєлкова захопили в полон трьох співробітників" Альфи ". Знаєте чому? Тому що їх просто" злили "бойовикам колишні "топтуни" з "сімки" (управління зовнішнього спостереження СБУ, - ред.), які перейшли на бік "ДНР" та "ЛНР". Вони всі місцеві, знають свої міста, і коли в Донецьку, Слов'янську або Горлівці з'являється якийсь новий екіпаж (спецгрупа) з незнайомими людьми, вони їх обчислюють і здають службі безпеки бойовиків", - пояснив офіцер "Альфи".

Говорячи про технології впровадження та підготовки до нейтралізації терористів, Віктор розповів, що спочатку розробляється комбінація з впровадження агента на нижні рівні терористичної угруповання.

"Це може бути людина як із середовища самих бойовиків, так і зі сторони. Але зі сторони краще, оскільки місцевого бойовики можуть перевербувати. Це можуть бути ті ж патріотично налаштовані донецькі хлопці, але які в жодному разі не повинні кричати "Слава Україні!". Нехай кричать "Путін - наш тато!", щоб їм повірили. Потім агент повинен якось проявити себе, щоб потрапити на дистанцію довіри до керівництва терористів. А там вже, як кажуть, справа техніки", - розповів Віктор.

 

Життя на передовій

Posted by Прес-центр АТО on 2 травня 2015 р.