ОБСЄ: Жодна зі сторін не евакуювала тіла цивільних, що підірвалися у "сірій зоні"

18 жовтня двоє цивільних у Золоте на Луганщині загинули між позиціями українських військових та бойовиків  З тих пір жодна зі сторін не вчинила конкретних дій для евакуації тіл

Як передає Depo.Донбас, про це Громадському радіо повідомили у прес-службі спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ).

"Починаючи з п'ятниці СММ ОБСЄ зі все більшим занепокоєнням здійснювала моніторинг ситуації навколо Золотого. Нам відомо про те, що двоє невинних цивільних осіб померли між позиціями сторін. Наразі жодна зі сторін не взяла на себе відповідальність і не вчинила конкретних дій для уможливлення вилучення та переміщення тіл", - зазначили у СММ ОБСЄ.

Моніторингова місія "сприяла налагодженню діалогу між сторонами, щоб забезпечити вилучення і повернення тіл родинам у скорботі", додали у прес-службі.

Українська сторона наполягає, що мирні жителі загинули у 30 метрах від опорного пункту бойовиків. Голова військово-цивільної адміністрації Золотого Костянтин Ільченко вважає, що евакуювати тіла і передати їх родичам повинні представники НЗФ.

Бойовики заявляють, що тіла загиблих "перебувають у 100 метрах від найближчих позицій українських військових". Представники НЗФ відмовляються евакуювати загиблих.

Представник гуманітарної місії "Пролісок" Євген Каплін зазначив, що де-факто чоловік і жінка загинули у "фактично нейтральній, замінованій зоні, між позицією сторін".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас