В ОБСЄ повідомили подробиці про чисельні жертви серед мирного населення Донбасу

В ОБСЄ підтвердили множинні жертви обстрілів серед мирного населення з боку бойовиків "ЛДНР"

Про це повідомляється в звіті СММ ОБСЄ станом на 23 травня 2018 року, передаэ Depo.Донбас

Зазначається, що СММ уточнювала повідомлення про жертви серед цивільного населення в Троїцькому, Сватовому, Мар'їнці, Крутій Балці і Зайцевому.

Медпрацівники лікарні в н. п. Лисичанськ (підконтрольний уряду, 75 км на північний захід від Луганська) повідомили місії, що рано вранці 18 травня до них доставили жінку (36 років), яка, за їхніми словами, була мешканкою н. п. Троїцьке (підконтрольний уряду, 69 км на захід від Луганська). Її доставили з серйозними пораненнями черевної порожнини і легенів, а також важкою втратою крові в результаті прямого попадання осколків. За словами медпрацівників, жінка перебувала у свідомості, але була підключена до апарату штучної вентиляції легенів. Вони додали, що син жінки (18 років) також був доставлений в лікарню з пораненнями некритичного характеру.

У Троїцькому три місцевих жителя розповіли СММ про те, що їм відомо, що чоловік і молодший син (13 років) пораненої жінки загинули під час обстрілу, який стався 17 травня близько півночі на вул. Ковальської, 15, коли сама жінка і її старший син отримали поранення. З міркувань безпеки спостерігачам не вдалося потрапити в Троїцьке для проведення оцінки пошкоджень за цією адресою.

23 травня медпрацівники моргу при лікарні в селі Красногорівка повідомили місії, що чоловік (36 років) загинув 21 травня в Мар'їнці від вогнепального поранення, а також додали, що куля, ймовірно, розірвалася усередині тіла чоловіка. Чоловік, який представився братом загиблого, розповів спостерігачам, що він і його зять знайшли його брата 21 травня близько 16:15. Він лежав на землі у дворі свого будинку в Мар'їнці і на правому передпліччі у нього була велика рана.

20 травня міському морзі в Горлівці команда СММ бачила тіло жінки (43 років) з обширною раною в верхній частині правої ноги, а також тіло чоловіка (46 років) з обширною відкритою раною і переломом нижньої частини правої ноги. 21 травня медпрацівники лікарні в Горлівці повідомили СММ про те, що вони обидва померли від осколкових поранень 19 травня. Син жінки, повідомив, що загиблі перебували на присадибній ділянці на вул. Полєтаєва, 127, в непідконтрольною уряду частини н. п. Зайцеве (50 км на північний схід від Донецька), коли почався обстріл. За його словами, чоловік помер на місці, а його мати померла в лікарні в Горлівці.

21 травня представник громадської організації повідомив СММ, що жінка (60 років) отримала поранення 21 травня внаслідок обстрілу, який стався в межах Зайцевого. 23 травня медпрацівник лікарні в н. п. Бахмут (підконтрольний уряду, 67 км на північ від Донецька) повідомив спостерігачам, що жінка була доставлена ​​в лікарню 21 травня з проникаючим осколковим пораненням. Він також розповів, що жінка перебуває в задовільному стані в реанімаційному відділенні після операції.

19 травня медпрацівник лікарні № 2 в Горлівці повідомив СММ, що жінка (86 років), за його словами, мешканка будинку на вул. Молокова, 21, в Горлівці, померла вже в лікарні від проникаючих поранень внаслідок попадання осколків, які вона отримала 18 травня. 23 травня на вул. Молокова, 21, патруль місії бачив пошкодження будинку, які, за оцінкою, були викликані або артилерійським снарядом, або мінометної міною, випущеної з північно-західного відстані. За словами сусіда з будинку на вул. Молокова, 26, обстріл в цьому районі стався 18 травня близько 18:30".

Крім того, 22 травня в районній лікарні в н. п. Сватове спостерігачі бачили чоловіка (19 років), у якого були бинтові пов'язки на руках і верхній частині голови. За словами заступника головного лікаря, 20 травня до них в лікарню доставили чоловіка і його батька (45 років), яким було надано медичну допомогу через опіки шкіри і осколкових поранень. Начальник поліції в Сватовому повідомив СММ, що обидва чоловіки отримали поранення 20 травня після неналежного поводження з боєприпасами, який вони знайшли і підібрали в 2017 році в полі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас