ОБСЄ: За останні два тижні на Донбасі збільшилась кількості порушень "режиму тиші"

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ заявляють про збільшення порушень режиму припинення вогню на Донбасі.

Якпередає Depo.Донбас, про це йдеться у тижневому звіті місії ОБСЄ. 

"Упродовж останніх двох тижнів СММ зафіксувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню на сході України, якщо порівнювати з періодом великодніх свят (православного Великодня), коли було зафіксовано відносно низький рівень насильства. У період із 6 до 19 травня спостерігачі щотижня фіксували близько 7 тисяч порушень режиму припинення вогню (до цього за тиждень було зафіксовано приблизно 4 тис. порушень)", - йдеться у звіті.

Протягом другого тижня травня місія зафіксувала значне збільшення кількості застосування озброєння, яке мало бути відведене відповідно до Мінських угод (близько 1 тис. випадків). Загалом у період із 6 до 19 травня спостерігачі зафіксували 277 одиниць озброєння, розміщених із порушенням узгоджених ліній відведення (з яких 216 - у непідконтрольних урядові районах)", - заявили в СММ.

Крім того, об'єкти цивільної інфраструктури продовжували зазнавати пошкоджень внаслідок обстрілів зі стрілецької зброї та важкого озброєння. Зокрема, члени патруля місії бачили свіжі пошкодження будівель двох шкіл у Троїцькому й у Золотому-5 (Михайлівці), що виникли внаслідок стрілянини.

У Троїцькому спостерігачів повідомили, що на момент стрілянини учні перебували у школі. У період із грудня 2018 року школа в Золотому зазнавала пошкоджень 9 разів.

Також продовжувалися обстріли в районі Донецької фільтрувальної станції, що забезпечує питною водою близько 380 тис. осіб з обох боків лінії зіткнення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Мітки: #ОБСЄ