ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Ніяких таємних інструкцій: Порошенко спростував заборону на "отвєтку" для бійців АТО

Президент Петро Порошенко прокоментував питання щодо процедури відкриття вогню у відповідь по терористичних військах на Донбасі
Depo.
3 червня 2016 19:52
ФОТО: depo.ua

Про це він повідомив під час прес-конференції, передає Depo.Донбас.

Порошенко також спростував чутки про "таємні накази керівництва", які позбавляють права на захист під час обстрілів.

"Хочу спростувати цю нісенітницю. Знаєте, коли у Фейсбуці в Києві пишуть"Сидимо в окопах, під обстрілами, чекаємо дозволу на відкриття вогню у відповідь". Я не жартую. Вони забувають вимкнути геолокацію і зрозуміло, звідки і хто (пише. - Ред. ). Єдине, я щасливий, сьогодні їх значно менше, ніж у 2014 році, коли так само намагалися розгойдати ситуацію", - заявив Порошенко.

"Право надання дозволу на відкриття вогню у відповідь належить безпосередньо командиру. Він, без будь-яких погоджень, якщо це обстріл у відповідь, може самостійно прийняти рішення. Йому не потрібно ні з ким це узгоджувати. Більше того. Якщо є загроза життю - він зобов'язаний відкрити вогонь. Разом із тим йому заборонено відкривати вогонь першим, якщо він не бачить мету, диверсійно-розвідувальну групу, яка створює йому загрозу. Ніякої складної процедури узгодження фізично не існує" - наголосив президент.

"Якщо командир відкрив вогонь першим - буде розслідування, буде відповідати. Якщо відкрив вогонь у відповідь, захистив - буде нагороджений. Усе дуже просто. Ніяких таємних інструкцій не існує!" - резюмував Порошенко.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас