ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В ООН побачили дискримінацію жінок в українській армії

Згідно досліджень, жінок в українській армії служить не багато і це обумовлює певну дискримінацію для них
Depo.
25 грудня 2015 14:10
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю радіо ООН заявила експерт з гендерних питань структури "ООН-жінки" Анастасія Дівінска, яка брала участь у презентації дослідження, пише Depo.Донбас.

Вона повідомила, що ініціатором дослідження "Невидимий батальйон" була Марія Берлінська, колишня військовослужбовець, жінка, яка воювала в антитерористичній операції і безпосередньо знайома з тими труднощами, з якими стикаються жінки-добровольці і жінки-військовослужбовці.

"Побутові складнощі, з якими стикаються жінки, в основному полягають в тому, що на момент збройного конфлікту, збройні сили України не були готові прийняти таку кількість жінок-добровольців. Справа в тому, що на побутовому рівні навіть уніформа, військова форма, яка надається жінкам-військовослужбовцям - ця форма не пристосована для жіночих тіл, вона зшита для чоловіків" - йдеться у матеріалі.

Те ж саме, за словами Берлінської, стосується взуття. Не надаються засоби гігієни необхідні жінкам, немає відповідних санітарних умов, окремих туалетів тощо.

Крім того, на заваді стають і юридичні питання. Жінки-військові виконують ту роботу, яку фактично виконувати не мають.

"Існує невідповідність: вони формально не можуть зайняти ті професії, якими вони займаються де-факто у збройних силах" - каже дослідник.

На думку фахівців, найбільша  цінність такого дослідження у тому, що воно надає масив даних, задокументовані випадки дискримінації щодо жінок при прийомі у збройні сили, які можуть сприяти викоріненню цієї дискримінації в ході реформи в області сектора безпеки, яку зараз уряд України здійснює.

Нагадаємо, що від початку АТО на Донбасі тисяча жінок-військовослужбовців отримали статус учасників бойових дій.

Раніше також повідомлялось, що Пентагон США зняв обмеження з усіх військових професій для жінок і відтепер американкам в армії буде дозволено займатися усіма видами діяльності без обмежень.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас