ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Сходняк" у Святогірську, або чому Ахметов закриває "Брусничку" у Донецьку

Ахметов розпочав кампанію по перефарбовуванню в "щирі патріоти" України
Depo.
18 травня 2015 15:35
ФОТО: depo.ua
"Сходняк" у Святогірську, або чому Ахметов закриває "Брусничку" у Донецьку
"Сходняк" у Святогірську, або чому Ахметов закриває "Брусничку" у Донецьку

У найдорожчому готелі Святогірська триває триденна зустріч мерів міст підконтрольної Україні частини Донецької області. Вона розпочалася 16 травня, має закінчитися сьогодні, 18 травня, але подробиці про її хід і прийняті рішення не розголошуються. 

Звертає на себе увагу той факт, що цей захід проходить під  егідою британського посольства та начебто при підтримці "Блоку Петра Порошенка". Начебто - бо про це написало лише єдине інформагентство, яке і злило інформацію та та програму"сходки" ( програму дивіться тут). Крім того, відомо, що це не остання зустріч - учасники планують продовжити розмову вже у Стамбулі.

Але найголовніший момент - список учасників цього зібрання: це екс-голова Донецької обласної державної адміністрації, а зараз народний депутат та олігарх Сергій Тарута, міський голова Донецька Олександр Лук'янченко, міський голова окупованої Горлівки Євген Клеп, який раніше побував у полоні бойовиків, мер Святогірська Олександр Дзюба та мер Артемівська Олексій Рева, а також колись  близький до "ахметівця" Андрія Шишацького (екс-голова Донецької облради) перший заступник донецького губернатора Андрій Кравцов. Більшість із них  - люди, наближені до славнозвісного колишнього господаря Донеччини Ріната Ахметова, який останнім часом залишився не при справах.

Враховуючи вищезазначене, можна вважати, що мерське зібрання - це спроба Ріната Леонідовича вклинитися у вирішення конфлікту на Донбасі  і стати стороною переговорів від українського Донбасу. А також відбілитися. Тому і не дивно, що зустріч відбулася під егідою Британського посольства - країни, у столиці якої - Лондоні - Ахметов практично живе і має офіс компанії СКМ. Не виключено, що якимось чином йому вдалося знайти  лоббі у Британії.  Звідси ж і запропонований ними північноірландський варіант вирішення ситуації на Донбасі, який, до слова, зовсім не підходить для України, адже там конфлікт грунтувався на історичних, релігійних та етнічних протиріччях населення. А головне, був фактично внутрішнім без втручання сторонньої країни, яка поставляла б "республіці" зброю, найманців та важку техніку.  Про спроби Ахметова перефарбуватися у патріоти України, свідчить і той факт, що він закриває мережі супермаркетів "Брусничка" та АЗС "Параллель" на окупованих територіях. 

Ще однією паралельною метою цього зібрання може бути також і обговорення між "ахметівцями" проведення наступних  місцевих виборів, як на підконтрольній Україні території, так і на окупованій, які до слова, вже не за горами. 

З іншого боку, все вказує на те, що і для влади залучення Ахметова до переговорів з терористами - це теж певний пошук нових виходів із ситуації на Сході. Про переговори українського Донбасу з "неукраїнським" (мається на увазі з терористичною верхівкою) говорять вже досить давно. Свою участь у діалозі пропонував раніше і губернатор Луганщини Генадій Москаль, обурюючись, що його ніхто не запрошує у той же Мінськ, коли двом територіям, окрім війни, все одно доводиться вирішувати і проблеми побутового характеру. Вода, зв'язок, торгівля - все це має бути вирішено. Але чи може бути Ахметов "українською" стороною - це мабуть, питання риторичне. Він такий же патріот України як і Медведчук.

Програма заходу:

"Сходняк" в Святогорську, або чому Ахметов закриває "Брусничку" в Донецьку - фото 1

 

"Сходняк" в Святогорську, або чому Ахметов закриває "Брусничку" в Донецьку - фото 2

 

"Сходняк" в Святогорську, або чому Ахметов закриває "Брусничку" в Донецьку - фото 3