ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Насалик погрожує шахтарям "Селидіввугілля" не платити зарплату, якшо не припинять страйк

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик попередив страйкуючих шахтарів "Селидіввугілля", що якщо вони не припинять страйк, зарплату їм можуть не заплатити

 

Depo.
21 лютого 2018 16:34
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав на зустрічі з шахтарями та профспілковими організаціями .які приїхали у Київ вимагати виплати боргів з зарплати, передає Depo.Донбас з посиланням на "Радіо Свобода".

На думку Насалика, об'єднання "Селидіввугілля" отримує достатню держпідтримку. За його розпорядженням, від початку страйку, 14 лютого, дійсно погасили частину заборгованості за грудень 2017 року.

Шахтарі розповідали міністрові про те, як їхні дружини з дітьми виходять на акції протесту. Міністр закликав припинити страйк.

"Скажіть вашим дружинам, що якщо ви не будете працювати, то я не впевнений, що у вас буде зарплата 25-го. Зарплата буде залежати від того, як будете працювати", – заявив Насалик.

Лідери профспілок повідомили Насалику, що керівництво "Селидіввугілля" саме перед видачею зарплати починає проводити закупівлі обладнання за завищеними цінами у фірм-прокладок. Потім на рахунках не залишається грошей на зарплату.

Насалик заявив, що через два тижні сам приїде в Селидове і візьме керівництво об'єднанням на себе. "Я приймаю рішення, я сам поїду керувати "Селидіввугілля". Через два тижні я їду туди на три тижні, і я покажу, як може розвиватися підприємство. Прошу вас, знайдіть мені квартиру за оплату", – заявив міністр.

Гірників відповідь чиновника не влаштувала, вони вимагали у міністра зробити так, щоб їм не доводилося кожні два місяці їздити до Києва за зарплатою.

Через невиплати люди не можуть дозволити собі найнеобхіднішого, розповідає голова незалежної профспілки шахти "Курахівська" Олексій Сорока: "Люди обігріваються в 5-поверхових будинках обігрівачами, і коли їм не платять зарплату, їм тупо "ріжуть" світло! У магазинах існують боргові книги, де люди хліб і крупу беруть у знайомих продавців під запис. Тому що вони не мають чим розплачуватися".

Нагадаємо, на українському Донбасі продовжують страйкувати 5 тис. шахтарів трьох шахт ДП "Селидіввугілля".

Страйк розпочався 14 лютого через багатомільйонну заборгованість з зарплати, яка на той час сягнула два місяці.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook